8 лютого – Міжнародний день молитви за жертв торгівлі людьми

8 лютого у Католицькій Церкві припадає літургійний спомин Жозефіни Бакіти, в молодості – рабині з Судану, пізніше – монахині згромадження сестер Каносіянок. Цей спомин збігається з Міжнародним днем молитви за жертв торгівлі людьми.

8 лютого – Міжнародний день молитви за жертв торгівлі людьми

«Будьте добрими, любіть Господа, моліться за тих, хто не знає Його. Пам’ятайте, яке це щастя, що ви знаєте Його».

Св. Жозефіна Бакіта (1868-1947) Католицька свята, перша суданська свята, черниця.

Боротьба проти ганебного явища торгівлі займає важливе місце в діяльності Папи Франциска, який 2015 року також проголосив спеціальний Всесвітній день молитви та роздумів проти торгівлі людьми. Датою його проведення обрано 8 лютого, що є літургійним спомином святої Жозефіни Бакіти, колишньої африканської рабині, яка після звільнення з рабства вступила до Згромадження Сестер Каноссіянок в Італії.   Благодійним фондом «Карітас-Київ» за підтримки Міжнародної спільноти   з травня 2016 року впроваджуються проєкти з протидії торгівлі людьми. Загальна мета цих проєктів сприяти соціальній інтеграції особам, які постраждали від торгівлі людьми та запобігання торгівлі людьми шляхом надання послуг з консультування для потенційних жертв, особливо трудових мігрантів, дітей та груп ризику» – каже о. Роман Сиротич, директор БФ «Карітас-Київ».   «Торгівля людьми є особливо небезпечним злочином, який є грубим порушенням прав людини і визнаний серйозним злочином на міжнародному рівні. На теперішній час масштаби цього виду злочинної діяльності набули таких вражаючих розмірів, що за оцінками експертів торгівля людьми за своїми наслідками стоїть на третьому місці після нелегальної торгівлі зброєю та наркотиками» – Ірина Бойко, керівниця Консультаційного центру з протидії торгівлі людьми БФ «Карітас-Київ».   Постраждалі від торгівлі людьми зізнаються, що їх обманули, погрожували застосувати фізичну розправу, деяких навіть били, їм не виплачували обіцяного заробітку, нелегальна праця була занадто важка, самостійно вільно вийти з такої ситуація вони не могли, в них відібрали документи та інші особисті речі. В період війни майже всі постраждалі особи змушені були виконувати вказівки злочинцями дії заради виживання, заради життя та здоров’я своє чи своїх рідних, близьких.   Видами торгівлі людьми, окрім трудової експлуатації також є, сексуальна експлуатація, втягнення в порноіндустрію, втягнення у злочинну діяльність, залучення до жебракування, примусове сурогатне материнство, незаконне вилучення органів, примус до участі в експериментах, примусова консумація, втягнення до збройного конфлікту, незаконне усиновлення/удочеріння з метою наживи, продаж дітей та інше.   Тож «Торгівля людьми не міф! Стань обізнаним, будь захищеним та захисти інших!».   Молитва Небесний Отче,
Ми стаємо перед Тобою з болем у серці за тих, хто постраждав від жахливої несправедливості торгівлі людьми. Ми підносимо до Тебе чоловіків, жінок і дітей, яких позбавили волі, експлуатували та змусили жити в стражданнях. За тих, кому вдалося вирватися на свободу, ми дякуємо Тобі. Оточуй їх любов’ю, підтримкою та зціленням. Дай їм сили відновити свої життя і знайти мир у Твоїй присутності. За тих, хто все ще перебуває в полоні, просимо Твого божественного втручання. Розірви кайдани, що їх сковують, і дай їм надію в темряві. Даруй їм мужність і стійкість витримати до визволення. Благослови всіх, хто працює над тим, щоб покласти край торгівлі людьми та принести справедливість пригнобленим. Нехай їхні зусилля приносять плоди і захищають вразливих від цієї страшної біди. У Твоїй милості, Господи, поклади край цьому стражданню. Нехай Твоє світло осяє всіх постраждалих від торгівлі людьми, і нехай вони знайдуть надію, зцілення та свободу в Твоїй любові. Амінь.   Звернутися за допомогою чи консультацією можна до Благодійного фонду «Карітас-Київ»: за адресою: м. Київ, вул. Івана Микитенка, 7-Б,  за телефоном:  (+38) 098-189-35-15  «гарячої лінії».   Прес-служба БФ «Карітас-Київ»  

Джерело