Софійка народилася з синдромом короткого кишківника та атрезією стравоходу (стан, коли стравохід не сформований належним чином)

Софійка народилася з синдромом короткого кишківника та атрезією стравоходу (стан, коли стравохід не сформований належним чином)

Софійка народилася з синдромом короткого кишківника та атрезією стравоходу (стан, коли стравохід не сформований належним чином). У 4 місяці її прооперували в «Охматдиті», але 8 липня 2024 року, під час ворожого обстрілу, лікарня зазнала руйнувань.

Мама Софійки, Галина, згадує: «Страх, жах, всі страшні емоції, які тільки можна відчувати, ти відчуваєш в той момент. Особливо, якщо у тебе на руках маленька хвора дитина, це дуже страшно. Ти стоїш, плачеш, і не знаєш, що робити, куди бігти з цією дитиною. До того ж Софійка в цей час була на кисневій підтримці. Це було дуже важко».

Тоді на допомогу українським медикам і постраждалим дітям прийшла програма медичної евакуації Medevac. 12 дітей, які потребували лікування найбільше, були евакуйовані до лікарень в інших країнах Європи для продовження лікування.

Літак, спеціально обладнаний для медичної евакуації, був наданий урядом Норвегії та співфінансований Європейським Союзом.

Евакуація відбулася завдяки підтримці European Comission, Bundesministerium für Soziales, Gesundheit, Pflege und Konsumentenschutz та EUinEmergencies.

Зараз 10-місячна Софійка знаходиться у шпиталі Ольги в Штутгарті, де їй зробили кілька операцій. Незабаром дівчинку випишуть з лікарні, і якщо все буде добре, вона зможе повернутися в Україну.

З 2022 року програма Medevac, що реалізується Міністерством охорони здоров'я України за технічної підтримки ВООЗ та співфінансування Європейського Союзу, перевезла за кордон для отримання спеціалізованої медичної допомоги понад 5000 пацієнтів.

Джерело