Мінцифра долучається до всесвітньої кампанії до Дня безпечного інтернету
11 лютого у 180 країнах проводиться День безпечного інтернету, щоб привернути увагу користувачів до питань кібербулінгу, конфіденційності даних та загроз у соціальних мережах.
Європейська комісія вперше провела День безпечного інтернету у 2004 році в межах проєкту SafeBorders, а у 2005 році його продовжила міжнародна мережа Insafe, яка об’єднує центри безпечного інтернету в різних країнах.
«Онлайн-безпека — це не тільки індивідуальна відповідальність, а й ключовий складник національної стійкості. Ми в Мінцифрі продовжуємо масштабувати проєкти, які дають громадянам практичні інструменти захисту від кіберзагроз. У 2024 році ми провели масштабні інформаційні заходи на Дія.Освіта: до кампанії з онлайн-безпеки долучилося 2 мільйони українців, а до кампанії з кібергігієни — понад 400 тисяч громадян, що підкреслює високий запит суспільства на розвиток цифрових навичок», — зазначила заступник міністра цифрової трансформації з питань євроінтеграції Валерія Іонан.
Де навчатися безпечної поведінки в мережі
Національна едьютейнмент-платформа Дія.Освіта надає безоплатний доступ усім користувачам до алгоритмів та правил з онлайн-безпеки й кібергігієни.
Навчайтеся, переглядаючи короткі серіали:
Моделюйте реалістичні ситуації та тренуйтеся в безпечному середовищі з інтерактивними симуляторами й тестами:
Як діяти, якщо стикнулися з онлайн-загрозами
Зафіксуйте ситуацію (зробіть скриншоти, збережіть повідомлення) та якнайшвидше повідомте про загрозу. Ви можете звернутися:
Долучайтеся до кампанії та поширюйте інструменти, які зроблять ваш досвід і досвід ваших близьких в інтернеті безпечнішим, — завантажуйте Open Pack за посиланням.