Період суттєвого похолодання, який ми спостерігаємо від початку лютого, призвів до значного збільшення споживання електроенергії
- Автор допису: Укренерго
Через масовані російські атаки енергосистема України втратила значну частину потужностей генерації. На енергооб’єктах постійно відбуваються ремонти. Але відновити все, скрізь і швидко – неможливо.
Зараз споживачі масово використовують різноманітні обігрівачі, вмикають теплу підлогу, частіше застосовують електрочайники, бойлери та кондиціонери на обігрів. Одночасне увімкнення таких потужних приладів у години максимального споживання призводить до перевантажень енергосистеми.
При цьому, різниця між споживанням у пікові години та в решту часу дуже відчутна. Це наочно демонструє знайомий вам кіт Графік, зображення якого – це контури реального графіка енергоспоживання упродовж доби. А «вушка» демонструють рівень використання електроенергії на піках – ранковому та вечірньому.
Щоб уникнути необхідності вимушеного застосування заходів обмеження – треба дотримуватись рекомендацій:
🔹 У найскладніші для енергосистеми години – намагайтесь не використовувати кілька потужних приладів одночасно. Плиту, чайник і обігрівач – вмикайте почергово.
🔹 За можливості, перенесіть користування потужною технікою на нічні години або хоча б на періоди поза піками споживання (після 11:00 вранці та після 21:00 увечері).
🔹 Вимикайте з розетки прилади, що не використовуються. Навіть в «режимі очікування» вони споживають досить багато.
🔹Кип’ятіть в електрочайнику той об’єм води, який вам потрібен. Це буде швидше і дешевше.
🔹 Замініть лампи розжарювання на енергозберігаючі та звертайте увагу на клас енергоефективності побутової техніки, що купуєте. Це зменшить суми у платіжках і допоможе енергосистемі.
🔹 Стежте за тим, щоб в оселі не вмикалось зайве освітлення. Виходите з кімнати – клацніть вимикачем.
Дотримуватись цих порад дуже легко. Навіть незначне коригування побутових звичок – суттєво допоможе енергосистемі та усім споживачам пережити зимові холоди.