⚛️ У світі виділяють три типи ядерних енергетичних реакторів, але усі вони мають ключову перевагу

⚛️ У світі виділяють три типи ядерних енергетичних реакторів, але усі вони мають ключову перевагу

⚛️ У світі виділяють три типи ядерних енергетичних реакторів, але усі вони мають ключову перевагу – ця енергія чиста, безпечна і надійна

☢️ Традиційні великі ядерні реактори переважно мають встановлену потужність 700 МВт і більше. В Україні експлуатуються 13 блоків ВВЕР-1000 (шість блоків ЗАЕС тимчасово окуповані росією) та 2 – ВВЕР-440. Крім того, Україна разом з компанією Westinghouse планує збудувати дев'ять реакторів АР1000 (потужністю 1100 МВт).

☢️ Малі модульні реактори потужністю до 300 МВт активно розвиваються у світі завдяки своїм перевагам перед традиційними реакторами. Вони дозволяють швидше завершувати будівництво за рахунок збірних модулей, а також потребують рідшого перевантаження палива. Паливний цикл таких реакторів може тривати від 3 до 7 років, тоді як великі реактори потребують частішої заміни паливних збірок.

☢️ Мікрореактори потужністю до 10 МВт можуть слугувати резервним джерелом живлення в надзвичайних ситуаціях або замінити електрогенератори, які часто працюють на дизельному паливі, наприклад, у сільських громадах або на віддалених підприємствах.

Докладніше –
https://www.iaea.org/newscenter/news/what-are-small-modular-reactors-smrs

#атомні_новини

| FBTHEA

Джерело