Постійний Синод УГКЦ розпочався із ознайомлення з душпастирською ситуацією в Канаді
22 лютого 2025 року у Бремптоні, що поблизу Торонто розпочалися засідання Постійного Синоду Української Греко-Католицької Церкви.
Цього разу участь у засіданнях Постійного Синоду беруть участь єпископи-члени: владика Борис Ґудзяк, архиєпископ і митрополит Філадельфійський зі США, владика Володимир Ющак, єпископ Вроцлавсько-Кошалінський з Польщі, владика Йосафат Мощич, єпископ Чернівецький з України та владика Богдан Дзюрах, апостольський екзарх для українців візантійського обряду у Німеччині та Скандинавії. Головує під час засідань Блаженніший Святослав, Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви, а обов’язки секретаря здійснює владика Андрій Хім’як, єпископ-помічник Київської архиєпархії.
Традиційно, розпочався робочий день Архиєрейською Божественною Літургією на парафії Святого пророка Іллі у Бремптоні.
Два робочих засідання 11 (82) сесії Постійного Синоду у суботу були позначені зустріччю з українськими католицькими єпископами, що здійснюють своє служіння у Канаді. За словами владики Андрія Хім’яка, секретаря Постійного Синоду УГКЦ, така зустріч стала «нагодою творення спільноти і свідченням єдності глобальної УГКЦ».
Серед прибулих на зустріч єпископів з Канади були владика Браян Байда, єпископ Єпархії Торонто та Східної Канади, владика Давид Мотюк, єпископ Едмонтонської єпархії, владика Михайло Кв’ятковський, єпископ Нью-Вестмінстерської єпархії, владика Михайло Смолінський, єпископ Саскатунської єпархії, та владика Андрій Рабій, єпископ-помічник Вінніпезької архиєпархії. Архиєпископ і митрополит Вінніпезький Лаврентій Гуцуляк долучився до зустрічі за допомогою онлайн-зв’язку.
Під час зустрічі єпископи з Канади повідомили про душпастирську ситуацію у Вінніпезькій митрополії.
За їхніми словами, відповідно до державних статистичних даних, після 24 лютого 2022 року до Канади прибуло близько 300 тис. українців. Більшість з них зосереджена в єпархії Торонто і Східної Канади. «Українська Католицька Церква в Канаді у різний спосіб намагається послужити новоприбулим українцям та інтегрувати їх у парафіяльні спільноти. Водночас творяться нові спільноти там, де є зосереджені українці, але немає близько наших парафій. Часто це відбувається через оренду римо-католицьких храмів», — зазначили єпископи.
Тож канадські єпископи відзначили потребу в нових активних священниках з місіонерським духом.
Владики також поділилися своїм досвідом реалізації душпастирського плану Української Греко-Католицької Церкви в своїх єпархіях та відповіддю на Синодальний шлях у Католицькій Церкві. Окремо було представлено і стан монашества в митрополії, зокрема обговорили служіння отців Чину Святого Василія Великого і Згромадження Найсвятішого Ізбавителя (редемптористів), сестер служебниць Непорочної Діви Марії і сестер Згромадження Святого Йосифа. Не оминули своєю увагою і діяльність духовної семінарії в м. Едмонтоні.
На завершення спільної зустрічі з членами Постійного Синоду владики Вінніпезької митрополії висловили вдячність Блаженнішому Святославові та єпископам Постійного Синоду за увагу та візит до Канади.
«Церква-Мати через візит Постійного Синоду показує свою близькість до Вінніпезької митрополії, до єпископів, духовенства, монашества і мирян», — резюмував на завершення єпископ Андрій Хім’як.