Київські програми співфінансування пропонують широкий спектр робіт для технічного порятунку житлових будинків і підвищення їхньої енергостійкості – Петро Пантелеєв
Міські програми співфінансування дають змогу будинковим громадам не лише виконати роботи для технічного й експлуатаційного порятунку житлових будинків, а й підвищити клас комфорту та енергостійкості. Десятки видів робіт – від заміни аварійної інженерної системи до встановлення сонячних електростанцій – доступні киянам, і місто готове профінансувати значну частину цих робіт. Про це заявив заступник голови КМДА Петро Пантелеєв під час брифінгу у пресцентрі «Київінформ».
За його словами, кожен будинок має свій «життєвий цикл», і багато житлових будівель у столиці його вичерпали. Продовження їх нормального функціонування можливе лише за допомогою технічних заходів, які потребують інвестицій.
«У цьому плані місто готове надавати фінансову допомогу і спонукає будинкові громади визначатись, що їм треба зробити. Важливо, щоб і самі люди внесли свою часточку заради подальшого збереження цих робіт чи обладнання. Наприклад, модернізація теплових пунктів дає дуже гарний ефект із точки зору економіки і зменшення сум у платіжках за тепло. Встановлення сонячних електростанцій з батареями та інверторами мають свій ефект у періоди відключень електроенергії», – зазначив посадовець.
На його думку, посилення комунікації з активними мешканцями, тиражування успішних прикладів – це зараз ключові завдання.
«Кожна програма співфінансування розвивається й удосконалюється після зворотного зв’язку від її учасників. Ми орієнтуємось на досвід представників активної спільноти, яка вміє і знає, як подбати про відновлення та ефективне управління житла», – сказав Петро Пантелеєв.