Фейк: На білбордах в Берліні з’явилася реклама акції «Безсмертний полк»

  • Автор допису:

Офіс, який управляє білбордом Uber, на якому нібито транслювали ролик, спростував цю інформацію.

Російськими ресурсами поширюються відеозаписи білбордів у Берліні, де нібито рекламували акцію «Безсмертний полк». У ролику з’являються фото ветеранів та напис «Через вісімдесят років вони знову в Берліні» російською і німецькою мовами.   

Скриншот — Pikabu

Але попри значне поширення «новини» навіть російська аудиторія запідозрила, що перед ними — фейк. У коментарях на розважальному ресурсі Pikabu читачі обурилися: «автори не розуміють, як вбого виглядає монтаж?», «організатор акції — штучний інтелект» і «шкода, але фейк», а один із користувачів сайту навіть зробив власну підробку, аби показати, як легко змонтувати подібне відео. Вірогідно, автори використали нейромережі для монтажу ролика. Однак для певності ми звернулися до Uber Arena, які обслуговують один із білбордів, що фігурує в ролику. Менеджер партнерств компанії Стефан Куше майже миттєво відповів нам, що в компанії провели внутрішню перевірку і виявили, що це фейк, і такий матеріал не транслювали на рекламному майданчику Uber Arena. Пізніше інформацію підтвердила і прес-служба компанії. Ми також звернулися в прес-службу Limes — компанії, яка керує іншим білбордом з ролика — однак на момент публікації матеріалу не отримали відповіді на запит.

Водночас важливо розуміти, що на ролику показані одні з найбільших і найприбутковіших рекламних майданчиків Німеччини, з якими співпрацюють світові бренди. Тож малоймовірно, що рекламодавці стали б ризикувати своєю репутацією задля трансляції пропагандистського контенту. Хоча сама акція в Німеччині дозволена — на відміну від України — але з 2022 року суд заборонив використовувати біля меморіалів Другої світової російську та радянську символіку. Метою акції заявлене вшанування полеглих учасників і жертв війни. Утім, насправді насправді Росія використовує захід для просування своїх брехливих наративів.

Так званий День перемоги став для Росії ще одним приводом для поширення фейків. Ще одне спростування на цю тему читайте в матеріалі Фейк: Фрідріх Мерц приїде до Росії на парад перемоги — Berliner Zeitung. 

Джерело