Владика Ярослав уділив дияконські свячення у Соборі святої Софії, в м. Рим
16 травня, у день преподобних священномучеників Северина, Якима і Віталія, владика Ярослав, єпископ Самбірсько-Дрогобицький, відслужив Божественну Літургію у Соборі святої Софії, в м. Рим. Під час богослужіння єпископ уділив дияконські свячення випускникам Дрогобицької духовної семінарії: Миколі Гірняку, Ярославу Мисаку і Михайлу Карпінцю.
Під час проповіді владика Ярослав зазначив, що впродовж сорока днів після славного Воскресіння Господь Ісус Христос являвся своїм учням, щоб утвердити їх у вірі та приготувати до апостольської місії (див. повний текст проповіді). Єпископ звернув увагу на те, що навіть після зустрічі з Воскреслим учні все ще сумнівалися, як, зокрема, апостол Тома. Усе, що сталося в ці дні, зобов’язувало апостолів розпочати нову епоху, в основі якої стоїть особисте свідчення зустрічі з Воскреслим Христом.
«Навіть побачивши Христа Воскреслого, учні все ще сумнівалися: вони думали, що бачать духа. Подібне випробування сумнівом пережив і апостол Тома. Тому все, що сталося в ці пасхальні дні, зобов’язувало кожного з апостолів – передусім Петра – до розбудови нової епохи, що розпочалася пасхального ранку», — зазначив проповідник.
Владика Ярослав наголосив, що ці сорок днів є не лише періодом святкування, але насамперед часом духовної школи віри. За словами єпископа, Христос не лише являвся, а й навчав, дозволяв торкатися до себе, пояснював Писання — тобто відкривав учням себе як Живого Бога. «Христос не лише являвся учням, а й навчав їх, пояснював Писання, дозволяв торкатися до себе, їв разом з ними. Бог стає близьким, дає себе пізнати учням – на ламанні хліба, по ранах, по словах любові», — підкреслив єпископ.
Проповідник пояснив, що у цій близькості — суть місійності Христової Церкви. Отець посилає Сина, Син посилає учнів, а вони у силі Святого Духа несуть Добру Новину аж до краю землі. Саме це — джерело апостольства і довіреної місії, яку Церква продовжує здійснювати і сьогодні. «Ці сорок днів – школа віри і місійності. Христос не просто воскреслий – Він посланий. І тепер сам посилає своїх апостолів», — зазначив владика Ярослав.
Згідно з його словами, через місію апостолів істина про воскреслого Христа стала надбанням Церкви. Саме в Церкві, як навчає св. Іриней Ліонський, кожен може знайти істину, передану апостолами. Проповідник підкреслив, що Церква — не лише хранитель пам’яті, а жива спільнота, в якій Христос перебуває і сьогодні. «Апостоли, отримавши від Воскреслого місію проголошувати спасіння в ім’я Ісуса Христа, стали носіями істини, яку вони передали Церкві. Як навчає св. Іриней Ліонський: “Слід шукати істину, яку легко можна отримати у Церкві, бо апостоли, сповна поклали в неї все, що стосується істини, тож кожен охочий черпає з неї питво життя”», — підкреслив проповідник.
Єпископ звернув увагу й на євангельське читання цього дня, у якому Христос об’являє своє Божественне походження та єдність з Отцем. Він наголосив, що в словах Спасителя звучить глибока істина про Його посланництво: Ісус не сам від себе прийшов, а був посланий Отцем, щоб об’явити людині Його любов і милосердя. «Слова Спасителя: “Той, Хто послав Мене, правдивий, і що Я чув від Нього, те й у світі говорю” відкривають глибокий погляд на суть Його місії у світі. Він не прийшов сам від Себе, а як Той, Хто був посланий Отцем», — зазначив владика Ярослав.
Проповідник пояснив, що Христове посланництво є не просто зовнішнім дорученням, а виявом глибокої єдності з Отцем. Його життя, слова й діла — це проголошення волі Того, Хто Його послав. У цій Божій педагогіці людина вчиться жити Богові, розуміти Його і відповісти на Його любов. «Святий Іриней Ліонський говорить про цю Божу педагогіку, змальовуючи її як взаємне призвичаєння Бога й людини: “Слово Боже оселилося в людині й стало Сином Людським, щоб привчити людину розуміти Бога і жити Богові в людській природі, згідно з волею Отця”», — підсумував проповідник.
Після завершення Літургії владика Ярослав привітав нововисвячених дияконів і подякував рідним та духовним наставникам за те, що супроводжували їх на дорозі до тайни священства.
Пресслужба Самбірсько-Дрогобицької єпархії
ФОТОРЕПОРТАЖ
Світлини з фесбук-сторінки СДЄ