Понад сто юнаків і дівчат із різних куточків України рушили підкорювати «Стежки князів Острозьких»
Стартував мандрівний п’ятиденний табір «Стежками князів Острозьких».
Урочисте відкриття відбулося в четвер, 22 травня, на Замковій горі в Острозі.
Коли всі зголошені стежківці прибули, комендант Рекс оголосив старт шикування у дволаву. Оскільки учасники табору затрималися, відразу ж виконали «штрафні» відтискання.
Ройові повідомили про готовність до табору комендантові Рексові. Була оголошена молитва.
Хорунжі урочисто розгорнули прапори – знамено табору, синьо-жовтий і червоно-чорний стяги.
Була оголошена хвилина мовчання за загиблими учасниками й організаторами табору (Сашко Подвишенний (Химера), Владислав Войтович (Чупринка), Юрій Юхимюк (Юхим), Віктор Суходольський (Дідусик), Богдан Михайльчук (Єнот), Максим Кольцов (Людоїд), Олег Олесь (Куб)) та всіма полеглими в російсько-українській війні.
Учасники й організатори спільно виконали Гімн України.
Друга комендантка Зірка закцентувала на деяких організаційних моментах і запросила до слова гостей.
«Бажаю, щоб упродовж декількох днів табору ви насамперед відчули насолоду від пішохідного туризму, від мальовничої Острожчини. Урешті, здобули ті вміння й навички, які, на жаль, можуть знадобитися вам у наших реаліях», – сказав у вітальному слові заступник острозького міського голови Олександр Харчук.
«Друзі, раді вас вітати на нашій сонячній історичній Острожчині. Уже традиційно відкриття національно-патріотичного табору «Стежками князів Острозьких» відбувається в нас, в місті Острозі, і ми цим безмежно гордимося. Ви маєте пам’ятати, що неважливо, де ви, неважливо, які у вас проблеми, важливо, з ким ви. Тому сьогодні тут ви можете здобути друзів і однодумців на все майбутнє життя», – підкреслив своєю чергою заступник острозького міського голови Тарас Хмарук.
Також із вітальним словом до гостей краю звернулася начальниця відділу культури й туризму виконкому Острозької міської ради Ольга Лозюк. Ольга Федорівна дякувала всім, хто завітав на «Стежки-2025», говорила про табір, який виник зі шаленої ідеї і багато років поспіль збирає тут ініціативну, активну патріотичну молодь. Також звучали слова подяки для засновника мандрівного табору Юрія Устимчука, а також ГО «Центр суспільних перетворень».
«Те, що ви сьогодні здобудете, залишиться з вами назавжди. І ці цінності будуть формувати майбутнє нашої держави», – сказала Ольга Лозюк.
Учасників також вітала Ольга Стецюк, очільниця відділу проєктно-інвестиційної діяльності.
«Табір «Стежками князів Острозьких» – це про родину, яка має свої традиції, свої обов’язки. Це люди, з якими тобі добре, з якими тобі тепло. І з якими ти щодня пробуєш нові ідеї, нове життя. Мені приємно бачити кожного разу ті самі обличчя. Але ще більше приємно бачити, що кожного разу на табір «Стежками князів Острозьких», – сказала Ольга Володимирівна.
Пані Ольга також відзначила, що цьогоріч зголошення на табір було закрите за кілька днів, адже надійшло майже 400 заявок від представників різних міст України. На табір відібрано понад 100 осіб, які мандруватимуть краєм.
Андрій Брижук, в.о. директора ДІКЗО, бажав учасникам табору перейняти найкращі чесноти сили, справедливості, мудрості й добродійності князів Острозьких, стежками яких рухатимуться мандрівники.
Людмила Франковська, господиня садиби, де буде розбитий табір, розповіла, що вже дев’ять років приймає стежківців, що за час існування табору по-новому подивилася на багато речей і впевнилася, що діти сучасної України сильні та свідомі, патріотичні і наполегливі.
«Дякую, що ви не даєте мені старіти», – наостанок жартома зазначила пані Людмила.
З напутніми словами також звертався до присутніх Юрій Устимчук, побажавши легкої дороги, цікавого спілкування й нових знайомств.
Після короткої лекції Андрія Брижука про рід Острозьких табір вирушив у дорогу.
Цьогорічний табір триватиме з 22 по 26 травня і поєднує елементи активного туризму, історичного навчання та практичних навичок виживання.
Програма табору включає навчання тактичної медицини та мінної безпеки, орієнтування на місцевості, медіаграмотності (як боротися з фейками), тактиці та навичкам виживання в екстремальних умовах. Також учасники в межах лекції про медіаграмотність візьмуть участь в антифейковій грі та послухають гутірки про ідеологію. Цей комплексний підхід допомагає молоді здобувати практичні знання й загартовувати характер.
Участь у таборі безплатна завдяки підтримці Міністерства молоді та спорту України. Організатор – ГО «Центр суспільних перетворень» – запрошує всіх охочих долучитися до наступних подій та стати частиною цієї масштабної молодіжної ініціативи.