Архиєрейський візит владики Петра як завершення святої місії

1 червня, Преосвященний владика Петро Голіней, єпископ-помічник Коломийський, очолив Архиєрейську Божественну Літургію в церкві Вознесіння Христового у с. Тростянець, Заболотівського протопресвітеріату, чим завершив святу місію отців-редемптористів.

Під час Літургії з владикою Петром співслужили: о. м. Микола Романенчук, парох храму, о. д-р Андрій Квік, голова Комісії у справах молоді Коломийської єпархії УГКЦ, о. Ватілій Назар, ЗНІ, о. Петро Ковальчук, ЗНІ, Роман Бобков ЗНІ, о. Святослав Васкул, а також диякони: Нестор Нагорняк та Святослав Козаченко. Участь в днях духовної віднови взяли також: с. Домініка Тиха, ЗНІ, і с. Юлія Микулин, ЗНІ.

У своїй проповіді владика наголосив:

«Сьогоднішнє Євангельське читання повертає нас роздумами на Тайну вечерю, з якої розпочинається історія новозавітного священства, установленого Ісусом.  Христові учні мали завдання проповідувати Слово Боже по всьому світу. Однак, розглянувши добре осіб, котрих вибрав для проповіді Ісус, ми побачимо, що за столом із ним знаходиться Юда, що Його зрадив, Симон Петро, який переконував Спасителя у своїй безумовній вірності, але згодом відрікся від Нього. Решта учнів, що ще недавно була готова теж бути якнайближче свого вчителя “праворуч чи ліворуч”, після арешту Спасителя розбіглася та згодом замкнулася в домі, не знаючи, чого очікувати. Ось на такому недосконалому  ґрунті Ісус Христос будує Церкву, тому і молиться за своїх учнів на Тайній вечері: “Ніхто з них не пропав, лише син загибелі, щоб збулося Писання” (Ів. 17, 12).

Проте євангелист Марко каже, що Ісус Христос вибрав апостолами тих, кого сам хотів. Він не вибрав найкращих, найрозумніших чи найпобожніших. Спаситель не вибрав достойних, але наділив гідністю тих, кого вибрав: здійснювати безкровну жертву, відпускати гріхи, голосити Слово Боже і в такий спосіб вести за собою численні народи.

Ісус, знаючи, що апостоли повинні йти у світ, молиться: “Молю за них: не за світ молю, лише за тих, яких Ти передав Мені, бо вони – Твої. І все Моє – Твоє, Твоє ж – Моє, і в них Я прославився…” (Ів. 17: 9–10).

Боротьба диявола проти Церкви не зупинилася на переслідуванні християн, бо він завжди шукає момент, як їй зашкодити. Про інший виклик Господь попереджав словами: “Бо повстануть лжехристи та лжепророки і чинитимуть великі знаки й чуда, щоб, якщо можливо, звести навіть і вибраних…” (Мт. 24:24).

Сьогодні ми згадуємо пам’ять Першого Вселенського собору, а саме – 1700 років з часу Нікейського собору. Тоді було складено перший спільний для всіх християн Символ віри, який був доповнений на Другому Вселенському соборі в Константинополі та із окремою вставною дійшов сьогодні до нас. Його створили для того, щоб людство не йшло манівцями, а трималося основ христової науки».

Архиєрей коротко розповів про історичні передумови Першого вселенського собору, а також про єретичне вчення Арія, яке заперечувало божество Ісуса Христа. Дар проповідництва та освіченість Арія допомогла йому звести з правдивої науки не тільки багато вірних, але й деяких єпископів.

«Згодом у місті Нікеї зібралися єпископи, переважно зі Сходу Римської імперії, які заглибилися в тексти Святого Письма та захистили істинне вчення про те, що Ісус Христос є Правдивим Богом” – сказав проповідник.

У завершенні своєї проповіді Архиєрей наголосив, що Ісус Христос заплатив власною кров’ю за визволення всього людства. А подібних до Арія лжевчень ще буде багато в історії Церкви.

Після Літургії владика Петро Голіней подякував отцям-редемптористам, які проводили реколекції для вірян цієї парафії.

Далі о. Микола Романенчук зазначив:

«Владико, Ви є найціннішим гостем для нашої громади. Ваша душпастирська присутність — це чудове завершення реколекційного часу, який провадили отці-редемптористи. Нехай Господь воздасть Вам сторицею за вашу молитву і батьківське слово».

Після цього о. Віталій Назар висловив вдячність єпископу та пароху села, сказавши:

«Владико Петре, дякуємо Вам за добре слово на адресу служителів Згромадження Найсвятішого Ізбавителя. Дякую також отцю Миколі Романенчуку, який дозволив нам здійснити духовну місію на цій парафії. А всім присутнім нехай Господь зішле свої благодаті та дарує многії і благії літа!»

Завершилось торжество процесійною ходою довкола храму та молитвою біля старого місійного хреста в наміренні святішого Отця, після чого Архиєрей уділив всім Апостольське благословення.

 

 

Пресслужба Коломийської єпархії УГКЦ
Світлини: бр. Дмитро Нагорняк та бр. Ярослав Гоян

Архиєрейський візит владики Петра як завершення святої місії Архиєрейський візит владики Петра як завершення святої місії Архиєрейський візит владики Петра як завершення святої місії
Архиєрейський візит владики Петра як завершення святої місії Архиєрейський візит владики Петра як завершення святої місії Архиєрейський візит владики Петра як завершення святої місії
Архиєрейський візит владики Петра як завершення святої місії Архиєрейський візит владики Петра як завершення святої місії Архиєрейський візит владики Петра як завершення святої місії

Джерело