Київ не має права вводити мобільні укриття в експлуатацію, витрачаючи бюджетні кошти, без змін у законодавстві – відповідь КМДА на ініціативу КМВА
У столиці прокоментували заяву керівника КМВА щодо розміщення мобільних укриттів у Києві: питання використання таких споруд неодноразово порушувалося з початку повномасштабного вторгнення, однак досі не врегульоване на державному рівні. Без відповідних змін до законодавства місто не має права, витрачаючи бюджетні кошти, офіційно вводити мобільні укриття в експлуатацію і вносити їх до фонду захисних споруд. Про це на своїй сторінці Facebook написав директор Департаменту муніципальної безпеки КМДА Роман Ткачук.
«Був щиро здивований черговим постом та «свіжою ідеєю» керівника КМВА щодо розміщення мобільних укриттів у столиці», – прокоментував публікацію начальника Київської міської військової адміністрації Роман Ткачук.
За його словами, питання мобільних укриттів є актуальним ще з лютого 2022 року. Водночас, попри наявність державного стандарту на виробництво таких споруд, досі не затверджено нормативів на їх введення в експлуатацію.
«Фактично за бюджетні кошти мобільне укриття можна придбати і встановити, але воно не буде офіційно введене в експлуатацію, не отримає статусу захисної споруди і не буде внесене до відповідного міського фонду. На ньому не можна навіть написати слово «Укриття». І, на жаль, вже є такі приклади», – підкреслив Роман Ткачук.
Він зазначив, що Київ неодноразово – як на рівні міської влади, так і через рішення Київради – звертався до Кабінету Міністрів України із закликом врегулювати це питання на законодавчому рівні.
«Це проблема не лише столиці. В окремих містах уже відкриті кримінальні провадження через встановлення подібних об’єктів. Тому стверджувати, що Київ «нічого не робив», – це маніпуляція», – наголосив він.
Роман Ткачук нагадав, що ще два роки тому в кожному районі столиці були визначені місця для можливого розміщення мобільних укриттів, а також проведено зустрічі з виробниками, які виготовляють такі споруди в Києві. Утім без змін у законодавстві місто не має можливості законно за бюджетні кошти встановлювати подібні споруди як укриття.
«Тому логічне питання: чому цей проєкт досі не реалізується на державному рівні? Адже місцева влада готова виконати свою частину роботи – визначити місця, балансоутримувачів, організувати подальше обслуговування. Але виробництво та встановлення за єдиним стандартом може забезпечувати держава. Я про це говорив і пану Ткаченку ще тоді, коли він працював у Мінстратегпромі. Проігнорували. А тепер бачимо, що єдине рішення, яке може сьогодні запропонувати держава в особі керівника КМВА, це примусити місцеву владу порушити законодавство щодо використання бюджетних коштів», – сказав Роман Ткачук.
Директор Департаменту муніципальної безпеки наголосив, що проблеми вирішуються не постами в соцмережах і медійною димовою завісою, а конкретними діями: професійно, у межах компетенції, відповідно до чинного законодавства.