Ветеранам, які повернулися з полону, потрібний окремий соціальний супровід – вони не були на Батьківщині по два-три роки
- Автор допису: Голова Луганської обласної військової адміністрації
Наші військові, яких вдалося повернутися з російського полону, потребують окремого соціального супроводу з боку місцевих органів влади. На цьому я наголошую при спілкуванні з кожним начальником військових адміністрацій населених пунктів Луганщини. Треба усвідомлювати, що учорашні полонені не були на Батьківщині по декілька років. Є серед них й такі, хто потрапив у полон на початку повномасштабного вторгнення. Не знав не те що про послуги, які може одержати, він навіть не мав інформації щодо місцезнаходження рідних. Тому кожна громада повинна максимально охоплювати безбар’єрним доступом своїх жителів, які повернулися з російських катівень.
Один із прикладів безбар’єрної взаємодії – діяльність Міловської військової адміністрації. Днями її співробітники зустрілися із військовослужбовцем громади Дмитром Дубініним, який нещодавно повернувся з ворожого полону.
«Громада із ним перебуває на зв’язку постійно. Проблеми, що виникають, вирішуємо разом. Із Дмитром наші фахівці розглянули подальший шлях адаптації та реінтеграції. Йому надано контакти для безкоштовної психологічної підтримки та юридичної допомоги. Він отримав консультації щодо актуальних грантових програм, які можуть допомогти у відкритті власної справи чи здобутті нової професії. Прийняли в чоловіка заяви на отримання одноразової матеріальної допомоги. Запропонували скористатися й іншими формами допомоги, які надаються ветеранам у громаді, – повідомила Ірина Болткова, начальник Міловської СВА. – Ми продовжуємо розбудову безбар’єрного середовища, за ініціативи першої леді України Олени Зеленської, в якому кожна людина – особливо та, яка пройшла складні випробування війни, може розраховувати на повагу, допомогу та можливості для нового старту».