Відбувся християнський еко-патріотичний табір «Місія»
Бюро УГКЦ з питань екології у Львівській архієпархії організувало літній Християнський еко-патріотичний дитячий табір у горах під назвою «Місія». Табір було організовано вже другий рік поспіль і перший цьогорічний восьмиденний заїзд табору пройшов на одній із церковних баз відпочинку в с. Нижня Рожанка, неподалік від містечка Славське, в період з 30 червня по 07 липня та зібрав 53 дитини віком від восьми до дванадцяти років.
Учасниками табору стали діти з понад десяти парафій Львівської Архієпархії УГКЦ. Втім, були й вірні ще трьох єпархій УГКЦ: Сокальсько-Жовківської та Самбірсько-Дрогобицької, а також із Луцького екзархату. Серед учасників Табору були й представники інших конфесій і деномінацій (православні, протестанти, римо-католики) зі Львова, Судової Вишні, Києва, Нікополя. Такими чином християнські цінності, духовно-екологічні й патріотичні ідеї та принципи Табору об’єднали в одну родину на вісім днів дітей і дорослих з багатьох куточків Батьківщини та різних Церков.
До організації цього Табору о. Сергій Довба, референт Бюро УГКЦ з питань екології у Львівській архієпархії, залучив команду із семи молодих аніматорів з парафії Різдва Пресвятої Богородиці на Сихові, які належать до спільноти «САДБоско», а також брата-семінариста Дениса Пилипчака, котрий є керівником Еко-секції Львівської духовної семінарії Святого Духа.
За сприяння чудової сонячної погоди діти понад тиждень часу відпочивали, відновлювалися та збагачувалися духовно, душевно й тілесно, щоденно виконуючи руханку, молячись Божественну Літургію й слухаючи проповіді-катехизи, бавлячись різноманітні ігри, банси, квести, роблячи майстерки, переглядаючи й обговорюючи тематичні фільми та ролики, співаючи під гітару, купаючись у гірській річці. Під час таборування діти пережили особливий досвід мандрівки в гори – на вершину під назвою Погар, насолоджуючись навколишньою красою Божого творіння-природи та сумлінно прибираючи гори від пластикових побутових відходів. В аспекті тілесного оздоровлення було передбачене чотириразове збалансоване й корисне харчування, де усі гарячі страви і напої були приготовані на дровах, а також вживання в необмеженій кількості джерельної цілющої гірської води.
Невід’ємною складовою Табору були щоденні тематичні лекції та відеопрезентації від священика-екореферента, з яких учасники довідалися про цінність Божого створіння-природи та дарів нашого Творця: повітря, води, їжі, ресурсів та енергії, про руйнівну силу екологічного гріха, про важливість плекання екологічних чеснот та формування гармонійних відносин із Богом, ближніми, собою та усім навколишнім світом, про взаємну відповідальність за наш спільний Дім-Землю та усіх його жителів, зокрема і рослин й тварин. Одна з таких презентацій була присвячена постаті Праведного Митрополита Андрея Шептицького та його екологічному вченню і служінню.
Уже першого повноцінного дня Табору дітям був проведений майстер-клас із виготовлення контейнера для сортування сміття-пластику, ще чотири контейнери для роздільного збору побутових відходів учасники «Місії» склали та підписали власноруч. З цього моменту усі вчилися сортувати побутові відходи аж до останнього дня Табору. Важливо, що саме пластикові побутові відходи в чималій кількості не були спалені, а вивезені поза розташування бази на відповідну локацію, де відбувається централізоване сортування та подальша екологічна утилізація.
Для екології серця й душі та позбавлення залежності від гаджетів важливою складовою Табору була відсутність Wi-Fi та дозвіл на користування особистими смартфонами лише у вечірній час (півгодини), аби поспілкуватися з батьками. Однією із цікавих екологічних майстерок було розмальовування еко-торбинок («шоперів»), які усі діти й аніматори отримали в подарунок від організаторів. Серед настільних ігор, запропонованих дітям упродовж Табору, були три тематичні гри на тему ощадливого використання енергії та бережливого ставлення до довкілля, видані Бюро УГКЦ з питань екології.
Наприкінці Табору кожен його учасник отримав від організаторів, окрім шопера, подарунковий набір: футболку з логотипом Табору, папку, блокнот, ручку, Церковно-екологічний календар на 2025 рік, тематичну книгу («Абетка енергоефективності», «Нова сусідка» тощо) і закладку до книги з корисними духовно-екологічними порадами.
Останній день Табору завершився на «патріотичній ноті» – діти й дорослі учасники вперше у житті відвідали славнозвісний Музей Героїв Маківки, розташований у с. Тухля Стрийського району.