В інтеграції ветеранів до цивільного життя є декілька ключових факторів: перше – політика героїв, друге – безбарʼєрність
- Автор допису: Чернігівська обласна військова адміністрація
Про це сказав на брифінгу «Працевлаштування та інтеграція ветеранів війни» в Нацполіції Чернігівщини.
☝️В області більше 63 тисяч ветеранів і ветеранок, понад 6 тисяч із них мають інвалідність унаслідок війни. На перших етапах усі вони потребують базових речей – житло, робота.
🏡У цьому році для Чернігівщини виділили майже 86 мільйонів гривень для 34 захисників, які вже отримали кошти на свої спецрахунки. Вдячний за цю допомогу Президентові Володимиру Зеленському і Мінветеранів.
Наступне – робота. Чимало бізнесів працевлаштовують колишніх військовослужбовців, багато із них знаходять роботу в структурі МВС, це те, що близьке захисникам. 👮♂️🚔Так, четверо оборонців зараз служать в лавах поліції, після поранень.
Що стосується облаштування безбарʼєрних робочих місць для людей з інвалідністю – діє державна програма компенсацій. 👩🦼💰 У цьому році Чернігівська обласна служба зайнятості компенсувала бізнесу 2,4 мільйона гривень за облаштування робочих місць для 33 людей з інвалідністю. Найактивніше користуються такою послугою у Чернігові, Ніжині, Бахмачі, Козельці. Це тішить, але такі речі потрібно масштабувати. Для тих, хто повертається до цивільного життя.
Тут, у тилу, є помічники – фахівці із супроводу ветеранів. В області працюють 56 фахівців, ще 11 – у процесі працевлаштування. 18 посад вакантні.
І ще одне – у суспільстві має сформуватися культура сприйняття ветеранів. Бо ці люди точно заслуговують на повагу.