Дві тисячі матерів у молитві на Ясній Горі: владика Володимир очолив Божественну Літургію у Гошеві
20 червня 2026 року у Гошівському василіянському монастирі на Ясній Горі відбувся щорічний з’їзд християнського об’єднання вірних «Рух матері у молитві УГКЦ» Львівської архиєпархії. У спільній молитві взяли участь близько двох тисяч матерів із понад 120 спільнот. Разом із ними прибули духівники, а також гості з інших архиєпархій, єпархій та екзархатів України.
Головною подією зустрічі стала Божественна Літургія, яку очолив владика Володимир, єпископ-помічник Львівської архиєпархії. У день свята Співстраждання Пресвятої Богородиці архиєрей звернувся до учасниць з проповіддю про покликання материнства, його жертовність і силу любові.
«Мама турбується, мама любить. Вона не може всіх турбот свого серця виразити словами. Але мама має великі привілеї – вона відчуває народження і смерть. Марія відчула воплочення Божого Сина, пережила Різдво і, як ніхто, відчула біль Голгофи. Так само й сьогодні матері несуть у своєму серці біль і турботи за своїх дітей, за свої родини, за Україну», – наголосив владика Володимир.
Проповідник зауважив, що материнство не завершується навіть у хвилинах втрати, адже Пресвята Богородиця стала Матір’ю кожної людини. «Сьогодні ви принесли свої турботи на Гошівську Ясну Гору, щоби скласти їх перед Господом і віддати під покров Богородиці», – сказав єпископ.
Як повідомила модератор спільнот п. Олександра Ряба, щорічні зустрічі є нагодою для взаємної підтримки, спілкування та спільної молитви, особливо в умовах тривалої війни.
«Усі спільноти є унікальними, але нас єднає одне: ми потребуємо підтримки, присутності та взаєморозуміння. Найцінніше, що можемо подарувати одна одній, – це молитва. Найбільший дар, який можемо принести до стіп Господа і Цариці Небесної, – молитовне заступництво одна за одну, за наших дітей, онуків, родини та за Україну», – зазначила вона.
На завершення п. Олександра Ряба від імені матерів подякувала владиці Володимиру за постійну духовну підтримку діяльності «Руху матері у молитві», а також настоятелю Гошівського монастиря о. Вінкентію Слободяну, ЧСВВ, за гостинність і можливість провести цьогорічний з’їзд на Ясній Горі.
Духівником спільнот є о. Миколай Білецький.
Більше про подію: фото, відео.
Підготувала Юлія Козіброда




