Відновлення сил та нові інструменти: у Києві відбулася тренінг-зустріч катехитів Київської архиєпархії

20 червня 2026 року в приміщенні соціального центру «Карітас-Київ» відбувся особливий захід для тих, хто несе світло Христової науки людям. Тренінг-зустріч «Відновлення сил та нові інструменти» об’єднала катехитів Київської архиєпархії УГКЦ задля духовного віднови, навчання та обміну досвідом.

Відновлення сил та нові інструменти: у Києві відбулася тренінг-зустріч катехитів Київської архиєпархії

Семінар розпочався у дусі спільної молитви. Учасники чисельно зібралися на Божественну Літургію, яку очолив голова Катехитичної комісії Київської архиєпархії отець Петро Жук у співслужінні з отцем Миколою Германовичем та отцем Дмитром Хоптою.

Спільне євхаристійне єднання заклало міцний фундамент для подальшої праці, нагадавши кожному про першоджерело сили у катехитичному служінні — Живого Бога.

«Особливу цінність для нас становили спільна молитва, братнє спілкування та атмосфера взаємопідтримки. Це саме те, що допомагає кожному катехиту відновити внутрішній ресурс і знайти нове натхнення для подальшої праці на Божій ниві», — діляться враженнями учасники заходу.

Після молитовної частини програма зустрічі перейшла у формат інтенсивного та живого спілкування. Організатори підготували насичену програму, яка відповідає викликам сучасності. Спікери та учасники зосередилися на таких ключових темах:

Роль катехита у сучасному світі: як залишатися актуальним та чути потреби сучасної людини.

Баланс у служінні: пошук гармонії між парафіяльною працею, особистим та родинним життям задля уникнення професійного вигорання.

Психологічні аспекти праці з дітьми: особливості комунікації з підростаючим поколінням в умовах сьогодення.

Арттерапія та музикотерапія: практичні творчі інструменти, які катехити можуть використовувати як для власного психологічного розвантаження, так і в роботі з дітьми та молоддю.

Катехитична комісія висловлює щиру вдячність команді Благодійного фонду «Карітас-Київ» за співорганізацію заходу. Завдяки вашій гостинності, теплому прийому та чудовій атмосфері, зустріч пройшла у дусі відкритості, що максимально сприяло навчанню, розвитку та духовному зростанню кожного присутнього.

Нехай Господь рясно благословить усіх наших катехитів, даруючи їм мудрість, витривалість і радість у служінні, щоб вони й надалі ревно несли світло Божого Слова дітям, молоді та дорослим!

Пресслужба Київської архиєпархії

Джерело