«Коли нашим скарбом є Бог, тоді серце знаходить справжній мир», — Владика Микола у храмі Пресвятого Серця Христового
У неділю, 21 червня, Владика Микола Семенишин, Єпископ-помічник Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ, здійснив душпастирський візит до храму Пресвятого Серця Христового міста Івано-Франківська, де цього дня відзначають храмовий празник.
На спільну молитву у храмі чисельно зібралися віряни різного віку — від наймолодших до людей поважного віку, а також сестри Чину святого Василія Великого з різних куточків України. Серед присутніх була протоігуменя сестер василіянок в Україні сестра Севастіана Карвацька, сестри василіянки монашої спільноти Прикарпаття, а також духовенство.
Владиці Миколі під час Літургії співслужили о. Корнилій Яремак, ЧСВВ, о. Сергій Хитрий, РКЦ, із міста Городок Хмельницької області, та отці-василіяни.
У часі проповіді Владика Микола звернувся до присутніх зі словом про значення Пресвятого Серця Христового, яке є джерелом безмежної Божої любові до людини. Роздумуючи над євангельськими словами: «Де твій скарб, там буде й твоє серце», Архієрей наголосив, що вони є своєрідною програмою духовного життя кожного християнина.
«Людина завжди віддає своє серце тому, що найбільше любить. Якщо нашим скарбом стають лише матеріальні речі, успіх чи людське визнання — серце втрачає мир. Але коли нашим скарбом є Бог, тоді серце знаходить справжню опору», — сказав Владика Микола.
Єпископ зазначив, що ці слова особливо актуальні у час війни, тривог та невизначеності. Він підкреслив, що Христос не заперечує труднощів, які переживає людина, але закликає не дозволити страхові заволодіти серцем. За словами Владики, Пресвяте Серце Ісуса є школою любові, милосердя та довіри до Бога, адже у Ньому немає ненависті чи байдужості — лише любов і жертовність.
Говорячи про значення празника у монастирському храмі, Владика Микола наголосив, що життя богопосвячених осіб є свідченням заклику Христа: «Шукайте перше Царства Божого». Проповідник зазначив, що цей заклик стосується не лише монашества, а й кожної християнської родини, яка покликана бути осередком молитви, любові та довіри Богові.
«Нехай Пресвяте Серце Христове благословить цей монастирський храм, монашу спільноту сестер василіянок, усіх дітей, які проживають у містечку «Світлиця святої Макрини», парафіян, особливо усіх батьків у сьогоднішній міжнародний День батька, наших Захисників та нашу рідну неньку — Україну», — додав Владика Микола насамкінець проповіді.
Після завершення Божественної Літургії духовенство та всі присутні піднесли молебень до Найсвятішого Серця Ісуса.
Відтак Владика Микола щиро подякував усім за спільне богослужіння та привітав присутніх зі святом храмового празника. Особливі слова вдячності Архієрей висловив сестрам василіянкам, які опікуються храмом і служать місцевій громаді, а також усім парафіянам, які у будні, неділі та свята приходять до Божого храму для спільної молитви.
Окремо Владика наголосив на важливому служінні сестер василіянок, зокрема їхній опіці над дітьми у «Світлиці святої Макрини», яка діє при монастирі та підтримує дітей-сиріт і тих, хто потребує особливої уваги й любові.
Від імені монашої спільноти до присутніх звернулася сестра Єремія Стеблина, ЧСВВ, настоятелька василіянського монастиря в Івано-Франківську. Вона подякувала Владиці Миколі за візит, близькість до вірних та постійну молитовну підтримку. Також сестра висловила вдячність отцям василіянам, які служать у святині та здійснюють духовну опіку над вірними та сестрами-монахинями.
Від імені Івано-Франківського міського голови Руслана Марцінківа присутніх привітав депутат Івано-Франківської міської ради п. Ярослав Дубас. Він зазначив, що монастир і храм Пресвятого Серця Христового є важливою частиною громади міста, адже тут не лише моляться, а й здійснюють служіння та підтримують дітей, родини й людей у потребі.
На завершення святкового моління для всіх присутніх прозвучало Многоліття. Урочистість завершилася спільним виконанням духовного гімну України «Боже Великий, Єдиний».
Департамент інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ










