Під покровом святого Франциска з Асижу – пізнавально-виховний екодень під час літнього дозвілля
У четвер, 18 червня, діти з локації «Веселий вулик» програми дитячого літнього дозвілля «Веселе літо – щасливі лелечі діти 2026» Буського міського Народного дому здійснили пізнавальну поїздку до села Новосілки.
Тут гостей радо зустрів адміністратор храму святого Миколая та референт Бюро УГКЦ з питань екології Сокальсько-Жовківської єпархії о. Юрій Годісь, котрий ознайомив дітей з історією храму і парафії, розповів про правила поведінки в Божому домі та представив тему дня – «Стежками о. Маркіяна Шашкевича під покровом святого Франциска з Асижу».
Звертаючись до дітей, священник наголосив, що на перший погляд о. Маркіян Шашкевич і святий Франциск з Асижу є зовсім різними постатями, однак їх об’єднувала любов до Бога, людей і створеного світу, а їхнє життя й сьогодні спонукає до духовних перемін.
Діти дізналися про те, що цього року виповнюється 215 років від дня народження о. Маркіяна Шашкевича, а Новосілки стали останнім місцем його душпастирського служіння. Також отець розповів про Ювілейний рік, присвячений святому Франциску з Асижу з нагоди 800-річчя його представлення до Небесного Отця.
У Божому храмі діти спільно з наставниками помолилися Молебень до Бога Творця. Після молитви присутні послухали коротку науку про вміння бачити та чути красу Божого створіння, цінувати природу і відповідально ставитися до навколишнього світу.
Наступною зупинкою стала пам’ятна капличка серед полів, встановлена на місці першого храму, де служив о. Маркіян Шашкевич. Дорогою учасники відкривали для себе красу природи рідного краю та продовжували знайомство з життям видатного священника і просвітителя.
Серед мальовничих полів діти також почули цікаві історії з життя святого Франциска з Асижу – про його любов до всього створіння, проповідь птахам та примирення людей із вовком, який тривалий час завдавав шкоди мешканцям околиць.
Під час екологічного заняття у Новосілківській гімназії І–ІІ ступенів учасники переглянули відео мандрівку Всесвітом, яка допомогла по-новому поглянути на велич і красу Божого створіння. Після цього відбулася жвава розмова про те, як кожен може дбати про довкілля через прості щоденні звички та відповідальне ставлення до природи.
Особливе зацікавлення у дітей викликала «Валіза енергоефективності», за допомогою якої учасники в інтерактивній формі дізналися про ощадливе використання енергії та природних ресурсів.
Найбільше захоплення викликав вітрячок, який виробляв електроенергію для освітлення лампочки, демонструючи принцип роботи вітрових електростанцій та можливості використання відновлюваних джерел енергії.
На завершення діти переглянули мультфільм про лісових мешканців, які рятували свій дім від сміття, залишеного недобросовісними туристами. За активну участь у обговоренні та власні приклади екологічно відповідальної поведінки діти отримали тематичні закладки та екокалендарі від Сокальського екореферента як пам’ять про цей особливий день, проведений у єдності з природою, історією рідного краю та пізнанням Божого створіння.


