Заволоділи майном київської лікарні на 300 млн грн: ДБР підозрює в оборудці ексзаступника секретаря РНБО часів Януковича та бізнесменів
Працівники ДБР у взаємодії з СБУ повідомили про підозру колишньому народному депутату та ексзаступнику секретаря РНБО часів президентства Януковича, двом відомим українським бізнесменам та їхнім спільникам. Вони незаконно заволоділи майном Республіканської клінічної лікарні у Києві, відомої як – «Опіковий центр», та земельною ділянкою площею 21 гектар.
За даними слідства, організатори схеми ще у 2006 році розробили план незаконного заволодіння об’єктами незавершеного будівництва медичного комплексу на столичній Троєщині та землею, на якій він розташований.
Для реалізації схеми вони залучили службових осіб підприємства-замовника будівництва та створили штучну багатомільйонну заборгованість перед підконтрольним суб’єктом господарювання. Надалі ця компанія стала основним кредитором у процедурі банкрутства підприємства.
Протягом кількох років учасники схеми намагалися отримати контроль над лікарнею та земельною ділянкою, однак через фінансову кризу 2008 року не змогли завершити задумане.
Згодом право вимоги штучно створеного боргу було передано іншому відомому бізнесмену, який продовжив реалізацію схеми. Використовуючи підконтрольні юридичні та фізичні особи, він організував відчуження об’єктів незавершеного будівництва та земельної ділянки на користь афілійованих структур без проведення конкурентних процедур і за вартістю, суттєво нижчою за ринкову.
Ділки, намагаючись заволодіти земельною ділянкою площею 21 гектар, не маючи наміру добудовувати лікарню у 2021 році переоформили майновий комплекс на підконтрольні структури за ціною значно меншою ринкової.
Через реалізацію схеми держава зазнала збитків на понад 300 млн гривень.
Досудове розслідування триває. Правоохоронці встановлюють усіх причетних до оборудки та вживають заходів для відшкодування завданих державі збитків.
Процесуальне керівництво здійснює Офіс Генерального прокурора.