Провели в Ґданську четверте засідання Координаційної групи з питань енергетики України G7+, або так званий «енергетичний Рамштайн».
- Автор допису: Прем‘єр-міністр України
До обговорення долучилися 20 країн, представники ЄС та 6 міжнародних організацій.
Вже четвертий рік поспіль українська енергетика перебуває під постійними атаками ворога. Від початку повномасштабного вторгнення ворог здійснив понад 6 тисяч атак на нашу енергетичну систему.
Наші пріоритети на 2026–2027 роки спрямовані на одночасне забезпечення стійкості енергосистеми в умовах війни та її повну інтеграцію до європейського енергетичного простору: захист енергетичної інфраструктури, відновлення пошкоджених потужностей, розвиток розподіленої генерації, закачування газу до підземних сховищ та розвиток міждержавних інтерконекторів.
За 2026 рік партнери внесли до Фонду підтримки енергетики України понад 317 млн євро. Проте вже зараз загальний обсяг незабезпечених потреб становить понад 650 млн євро.
Найбільший обсяг припадає на відновлення та ремонт пошкоджених енергетичних об’єктів — 295 млн євро. На розвиток розподіленої генерації необхідно близько 192 млн євро. Ще майже 148 млн євро необхідно для формування аварійного резерву та закупівлі критично важливого обладнання.
Окремо наголосив, що для проходження наступної зими необхідно додатково відремонтувати та відновити понад 3 ГВт теплової генерації. Розраховуємо на підтримку й допомогу партнерів.
Дякую країнам, які готові передати і вже передають обладнання з виведених з експлуатації теплових електростанцій. Литва, Німеччина, Латвія, Словаччина, Австрія, Хорватія, Нідерланди.
Дякую Європейській комісії, державам-членам ЄС і всім, хто допомагає, за підтримку та внесок у відновлення української енергетики.









