Україна будує нову енергетику, адаптовану до викликів XXI століття. Зазначив про це під час презентації візії…
- Автор допису: Прем‘єр-міністр України
🔹 Стратегічна амбіція України — повернутися до 54 ГВт встановленої потужності, яку ми мали до 2014 року. Її має забезпечувати: 50% — атомна енергетика, 30% — відновлювані джерела енергії, 20% — нова газова генерація та модернізована теплоенергетика.
🔹 Другий ключовий акцент — розподілена стійкість. Ми формуємо архітектуру «енергетичних сот» — кластерів, здатних підтримувати базові функції навіть у разі пошкодження центральної мережі.
🔹 Третій акцент — безпека. Захист буде вмонтований у каркас енергетичної системи та стане її невід’ємною властивістю. Він складатиметься з трьох основних шарів: архітектурного захисту, військового захисту та стійкості на рівні системи.
🔹 Четвертий акцент — єдиний енергетичний простір з Європою. Пріоритетами є розширення потужності транскордонної інтеграції з ENTSO-E до 4,5 ГВт, розвиток пропускних потужностей у газовій сфері, використання українських газосховищ, розвиток власного газовидобутку, посилення енергетичних маршрутів до Центральної Європи та експорт чистої енергії.
Дякую керуючій директорці з питань операційної діяльності Анні Б'єрде та всій команді Світового банку за підтримку в розробці цієї стратегії.


