Владика Богдан Дзюрах здійснив архипастирський візит до української громади Любека
21 червня апостольський екзарх для українців-католиків візантійського обряду в Німеччині та Скандинавії владика Богдан Дзюрах завершив триденний архипастирський візит до української громади Любека. Упродовж трьох днів архиєрей молився разом із вірними, зустрічався з духовенством, представниками німецької громади, волонтерами, пластунами, учнями української суботньої школи, а завершив візит Архиєрейською Божественною Літургією.

Про це повідомляє пресслужба Апостольського екзархату в Німеччині та країнах Скандинавії.
Під час перебування в Любеку владика Богдан очолив панахиду за українцями, похованими на місцевому цвинтарі, відвідав українську суботню школу, де поспілкувався з дітьми, батьками та педагогами, зустрівся з настоятелем католицької парафії Любецьких Мучеників о. Кристофом Ґірінгом, подякувавши німецькій громаді за підтримку українців. Також архиєрей взяв участь у святкуванні 70-річчя парафії Святого Віцеліна, зустрівся з волонтерами об’єднання «Ластівки» та пластунами Любека.
Під час відвідин української суботньої школи владика Богдан Дзюрах наголосив на важливості збереження національної та духовної ідентичності українців за кордоном.
«Україна починається у нашому серці. Вона живе там, де її люблять, де моляться за неї, де передають дітям рідну мову, віру і традиції», — сказав архиєрей.
Завершальним акордом архипастирського візиту стала Архиєрейська Божественна Літургія, під час якої діти парафії вперше приступили до Святих Таїн Покаяння та Євхаристії.
Архиєрей подякував батькам і хресним за християнське виховання дітей, катехитці Оксані Чорній за підготовку до прийняття Святих Таїн, а також звернувся до батьків із закликом і надалі підтримувати духовне життя своїх дітей.
«Найважливіше починається не до, а після нинішньої урочистості. Якщо вдома буде молитва, недільна Літургія, прощення, християнська любов і ваш власний приклад Сповіді та Причастя, тоді сьогоднішній день стане початком великої дружби дитини з Ісусом», — наголосив єпископ.
На завершення владика Богдан подякував душпастиреві української громади в Любеку та Ростоці о. Юрію Чорнію за його ревне служіння, зазначивши, що його праця вже сьогодні приносить добрі духовні плоди.
Департамент інформації УГКЦ









