Україна готова ділитися з партнерами унікальним досвідом побудови енергетичної стійкості в умовах війни.
- Автор допису: Прем‘єр-міністр України
Зазначив про це під час відкриття Енергетичної платформи Конференції з відновлення України URC2026 у Ґданську.
Війна росії проти України продемонструвала всьому світу, як енергетична інфраструктура може ставати мішенню та використовуватися як зброя проти суспільства й економіки.
Україна здобула унікальний досвід побудови стійкості в екстремальних умовах. Сьогодні ми готові ділитися цим досвідом із нашими партнерами та долучатися до формування нової моделі європейської енергетичної безпеки.
Наша стратегія залишається незмінною: реформи, європейська інтеграція та спільне бачення європейської енергетичної безпеки. До кінця 2027 року Україна планує завершити повну інтеграцію до європейського енергетичного простору.
Під час Енергетичної платформи зосередилися на обговоренні чотирьох ключових пріоритетів: енергетична стійкість і безпека, нова Енергетична стратегія України, яку зараз розробляємо зі Світовим банком, державно-приватне партнерство для створення нової децентралізованої енергетичної екосистеми, мобілізація інвестицій та розвиток ринку.
Дякую Європейській комісії, міжнародним фінансовим інституціям, урядам держав-партнерів та всій світовій енергетичній спільноті за підтримку України. Окрема подяка Польщі за організацію URC2026, солідарність і незмінну підтримку України.


