У Львові урочисто погасили поштову марку до 25-річчя візиту святого Івана Павла ІІ в Україну
27 червня у Львівській міській раді відбулося урочисте погашення поштової марки, випущеної з нагоди 25-річчя Апостольського візиту святого папи Івана Павла ІІ в Україну. У церемонії взяли участь Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав, Апостольський нунцій в Україні архиєпископ Вісвальдас Кульбокас, єпископ-помічник Львівської архиєпархії владика Володимир Груца, міський голова Львова Андрій Садовий, духовенство та громадські діячі.
Вітаючи присутніх, Андрій Садовий зазначив, що випуск ювілейної марки є важливою нагодою для вшанування історичного візиту святого Івана Павла ІІ до Львова, та запросив Блаженнішого Святослава звернутися до учасників заходу.
Глава УГКЦ пригадав атмосферу, яку переживав Львів під час папського візиту 25 років тому. «Ми сьогодні з тієї висоти тих років щораз то глибше починаємо розуміти, що тоді відбулося. Ми мали такий особистий дотик до святості», — сказав Блаженніший Святослав.
Він подякував громаді Львова за співпрацю з Церквою під час організації Апостольського візиту, наголосивши, що не менш важливим було зберегти та втілити в життя духовні плоди цієї історичної події.
«Слово папи Івана Павла ІІ створило відповідний новий клімат і нову культуру спілкування Церкви і держави, міжконфесійного діалогу, а також поваги до громадянського суспільства», — підкреслив Отець і Глава УГКЦ.
За словами Блаженнішого Святослава, сьогоднішня подія є важливою не лише як згадка про минуле, а й як нагода знову прийняти слова та ідеї святого Івана Павла ІІ, щоб вони й надалі формували українське суспільство.
Предстоятель також подякував «Укрпошті» та всім, хто долучився до створення ювілейної марки, зазначивши, що вона стане частиною історії української філателії.
Апостольський нунцій в Україні архиєпископ Вісвальдас Кульбокас висловив вдячність Богові за можливість спільно відзначити ювілей та наголосив на важливості співпраці Церкви й держави.
«Сьогодні ця подія поєднує міську раду, депутатів і Церкву, тому що віра може бути втіленою. Через цю подію ми також втілюємо нашу молитву і просимо, щоб святий Іван Павло ІІ молився за Україну і за всіх нас», — сказав архиєпископ.
У церемонії також взяли участь о. Орест Фредина, парох храму Різдва Пресвятої Богородиці у Львові, о. Михайло Плоцідем, ректор Львівської духовної семінарії Святого Духа, о. Роман Кравчик, настоятель Архикатедрального собору святого Юра, Мирослав Маринович, о. Андрій Сіданич, капелан Львівської міської ради, та о. Карапет Гарібян, очільник вірменської громади Львова.
Департамент інформації УГКЦ

















