🇺🇦З Днем Конституції України! Конституція визначає, що людина, її життя і здоров’я, честь і гідність є найвищою цінністю в нашій державі.
- Автор допису: Національна служба здоров'я України
Конституція визначає, що людина, її життя і здоров'я, честь і гідність є найвищою цінністю в нашій державі.
В умовах війни ми як ніколи гостро усвідомлюємо ціну кожного слова, записаного в Основному Законі. Ворог намагається відібрати наше базове право на життя і розвиток. І поки Сили оборони боронять державу, медична система працює на максимумі своїх можливостей, щоб зберегти здоров'я українців та забезпечити кожного необхідною допомогою.
Конституція України гарантує право на охорону здоров'я та медичну допомогу. Це означає, що кожен може безоплатно звернутися за медичною допомогою до закладів, які мають договір з НСЗУ, незалежно від місця перебування чи статусу внутрішньо переміщеної особи. Також кожен має право самостійно обирати сімейного лікаря та медичний заклад.
У разі необхідності пацієнт має право отримати медичну допомогу в межах Програми медичних гарантій, яка визначає гарантований державою обсяг безоплатних медичних послуг — від первинної до спеціалізовтаної та екстреної допомоги.
Навіть під час повномасштабного вторгнення медична система продовжує працювати, щоб ці конституційні гарантії залишалися дійсними для кожного. Адже здоров’я людей – це основа нашої стійкості та важливий ресурс для відновлення країни.
Безмежна вдячність Силам оборони України та бойовим медикам, які щохвилини рятують життя на передовій! Світла і вічна пам'ять усім Героям, які віддали життя за наше вільне майбутнє.