Маємо створити належні та безпечні умови для проведення НМТ-2023 – Юрій Денисовець

Сьогодні, 24 травня, відбулася нарада з питань підготовки до складання Національного мультипредметного тесту.

Маємо створити належні та безпечні умови для проведення НМТ-2023 – Юрій Денисовець

Участь у нараді взяли заступник начальника Житомирської ОВА Юрій Денисовець, директор Департаменту освіти і науки ОВА Наталія Осипович, представники ГУ ДСНС та Нацполіції у Житомирській області, представники Вінницького регіонального центру оцінювання якості освіти та АТ «Житомиробленерго».

За інформацією Департаменту освіти і науки ОВА у Житомирській області зареєстровано 10107 абітурієнтів для участі у національному мультипредметному тесті (8108 особа – у 2022 році).  

Для проведення НМТ в області створено 27 тимчасових екзаменаційних центрів (далі – ТЕЦ) на базі закладів загальної середньої та вищої освіти (15 ТЕЦ– у 2022 році).  

У ТЕЦ під час однієї зміни проходитимуть тестування, як правило, 35 – 60 учасників. 

В усіх ТЕЦ є укриття цивільного захисту, що може забезпечити одночасне перебування в ньому всіх учасників сесії (зміни) тестування та працівників ТЕЦ під час однієї зміни.

За результатами наради та з метою організованого проведення НМТ у 2023, створення належних та безпечних умов необхідно організувати роботу та забезпечити:

ДСНС:

– огляд пунктів проведення НМТ щодо дотримання вимог законодавства у сфері пожежної, вибухо- та техногенної безпеки (ДСНС);

– перевірку готовності захисних споруд закладів освіти до використання за призначенням;

Нацполіції:

– охорону громадського порядку в пунктах проведення національного мультипредметного тестування та додаткового патрулювання прилеглих вулиць і територій;

Територіальним громадам, керівникам місцевих органів управління освітою та закладам освіти:

– забезпечити антисептиками пунктів тестування;

– розглянути можливість підвезення учнів місць проведення НМТ;

– забезпечити альтернативними джерелами живлення (генераторами);

– провести роботу з інтернет-провайдерами щодо безперебійного підключення до інтернету;

Департаменту охорони здоров`я ОВА:

– залучити медичних працівників у разі відсутності медичних пунктів у закладах освіти;

АТ «Житомиробленерго»:

– забезпечити безперебійне електропостачання в день проведення НМТ;

Довідково. У 2023 році, як і у минулому році, для вступу на перший курс для здобуття ступеня бакалавра буде використовуватися результати національного мультипредметного тесту (НМТ).

НМТ – комп’ютерний онлайн-тест, що складатиметься з трьох блоків: два з яких – обов’язкові, а третій – на вибір вступника.

Обов’язкові навчальні предмети – українська мова й математика, а на вибір – історія України, одна з іноземних мов (англійська, німецька, французька або іспанська), біологія, хімія та фізика. Предмет, тестування з якого вступник бажає пройти на вибір, він зазначив під час реєстрації для участі в НМТ.

Тестування триватиме 180 хвилин, отже, на кожний блок відведено по 60 хвилин.

Основна сесія НМТ  буде проведена в період 5 червня та триватиме впродовж трьох навчальних тижнів – до 23 червня. Тестування відбуватиметься у дві зміни.

У 2023 році передбачено також проведення додаткової сесії – 11-24 липня.

Переважна більшість учасників НМТ братиме участь в основній сесії тестування, а ті, хто не матимуть змоги прибути до тимчасових екзаменаційних центрів під час основної сесії, зможуть пройти тестування під час додаткової сесії.

Джерело