СТАН ЕНЕРГОСИСТЕМИ УКРАЇНИ: 🔹На ранок залишаються знеструмленими через негоду 66 населених пунктів, з них 14 більше доби.
- Автор допису: Укренерго
🔹На ранок залишаються знеструмленими через негоду 66 населених пунктів, з них 14 більше доби.
🔹Експорт сьогодні відсутній. Обсяг імпорту незначний.
🔹Будь ласка, споживайте електроенергію ощадливо!
ВИРОБНИЦТВО ЕЛЕКТРОЕНЕРГІЇ
Електроенергії, виробленої українськими електростанціями, поки що достатньо для забезпечення потреб побутових та юридичних споживачів. Диспетчерський центр «Укренерго» поки що не прогнозує протягом доби дефіциту в енергосистемі. Але ситуацію ускладнює те, що через щільну хмарність сонячні електростанції не можуть працювати на максимумі своїх можливостей. Просимо ОЩАДЛИВО СПОЖИВАТИ ЕЛЕКТРОЕНЕРГІЮ.
Ліміти споживання не запроваджувались. Графіки відключень не вводилися та не прогнозуються.
СПОЖИВАННЯ
Вчора, 30 листопада, середньодобова температура була на 2.6 °C нижче, ніж у середу, 29 листопада. Попри похолодання, добовий максимум (зафіксований ввечері) був на 1,7% менше, ніж добовий максимум споживання 29 листопада. Це пов’язано з поступовим потеплінням впродовж доби (від -4,7 °C до -0,9 °C) та активною роботою малих сонячних електростанцій у домогосподарствах, завдяки чому ті зменшили споживання електроенергії з мережі.
МЕРЕЖІ УКРЕНЕРГО ТА ОБЛЕНЕРГО
Ситуація на ранок 1 грудня:
Обленерго продовжують заживлювати споживачів. Найбільш складна ситуація зберігається в Одеській області – 14 населених пунктів залишаються відключеними більше доби. Негода додала відключень у Закарпатській області.
Загалом через негоду на ранок знеструмлено 66 населених пунктів в Закарпатській, Київській, Одеській, Сумській, Чернігівській областях.
Через бойові дії та з інших причин без світла залишається 426 населених пунктів. Через обстріли є нові пошкодження в мережах обленерго в Дніпропетровській, Донецькій, Харківській, Херсонській областях. Аварійно-відновлювальні роботи проводяться в залежності від ситуації з безпекою та з дозволу військових.
ЕКСПОРТ/ІМПОРТ
Експорт сьогодні відсутній.
Імпорт електроенергії сьогодні незначний і здійснюється переважно в денні години зі Словаччини, Румунії, Молдови. Загальний обсяг 177 МВт·год, з максимальною потужністю в окремі години до 34 МВт. З 1 грудня технічна можливість імпорту електроенергії з Європи до України та Молдови складає 1700 МВт.