Фейк: В Україні роздають паспорти «лівійським терористам» 
«Лівійські терористи» не отримували паспорти громадян України і не намагалися за цими документами виїхати до Польщі. Кадри затримання було зроблено задовго до гаданого арешту, а зображення паспорта «затриманого» було взято з інтернету й оброблено у фоторедакторі.
Фейкова новина про те, що польські правоохоронці затримали «лівійського терориста», з’явилася на прокремлівських телеграм-каналах, а потім – і на різних сайтах.
Скриншот – t.me Скриншот – avia.pro
StopFake провів аналіз світлин із нібито місця затримання терористів, поширених пропагандистами, і з’ясувалося, що ніякого стосунку до «лівійського терориста» вони не мають. Ці знімки зроблено понад рік тому – 01 червня 2021 року. І на них кадри спецоперації Центрального слідчого бюро поліції Польщі (CBŚP), в рамках якої було затримано учасників міжнародної злочинної організації, яка займалася здирством.
Порівняємо фото польської поліції та російського агітпропу.
Обидва знімки російських пропагандистів (позначені цифрами 1 і 2 у правій частині колажу) збігаються з фото польської поліції, знятими у 2021 році (позначені цифрами 1 і 2 фото у лівій частині колажу). Це свідчить, що знімки затримання – фейк.
Паспорт, який, за твердженням прокремлівських медіа, належить лівійському терористу Абу-Аль Ахману Фаіду, має дуже довгу історію в українському сегменті інтернету.
Використавши сервіс «Ти хто», StopFake перевірив паспорт за номером НЕ784147 і з’ясував, що у базах поліції документ проходить як загублений. А у базах державної міграційної служби вважається недійсним.
Скриншот – застосунок «Ти хто»
З огляду на те, що паспорт недійсний, створений російським пропагандистами «лівійський терорист» не міг виїхати з таким документом за межі України. Отже, він не міг потім і бути затриманим правоохоронцями Польщі.
StopFake зауважив неприродний вигляд підпису гаданого лівійця Абу-Аль Ахмана Фаіда і звернувся до сходознавців, щоб встановити справжнє значення цього підпису.
Відповідь підтвердила припущення StopFake про те, що не всі символи стосуються арабської мови.
«Підпис створювали у тестовому редакторі, який, вочевидь, не підтримує арабської мови. Тому частина цих символів не має ніякого значення (2). Перші три літери м – а – л написані неправильно (1), вони мають бути з’єднані. Останнє слово ар-Рахман – це взагалі одне з імен Аллаха і назва 55 сури Корану (3)», – прокоментував арабіст для StopFake.
Виходить, що у підписі «лівійського терориста» — відсутність імені, неточності та граматичні помилки, які є абсолютно не характерними для арабської мови.
Також, використавши сервіс пошуку фото tineye.com, StopFake виявив, що цей паспорт уже не перший рік «гуляє» українським інтернетом.
З’ясувалося, що паспорт НЕ784147 «лівійського терориста» – це паспорт громадянина України Айфона Сіма Станіславовича з міста Золотоноша Черкаської області.
StopFake з’ясував також історію появи цього паспорта. У 2016 році один із супермаркетів електроніки пообіцяв тому, хто поміняє ім’я та прізвище на iPhone 7, продати смартфони за символічною ціною в одну гривню. Одним із учасників цієї акції якраз і виявився власник паспорта НЕ784147.
Отже, «лівійський терорист», навіть якби він існував, навряд чи міг би отримати паспорт із серією НЕ784147, оскільки він уже належав іншій людині, а потім взагалі був загублений і заблокований. Тож пропагандисти просто вкрали фото в інтернеті та спробували за його допомогою дискредитувати Україну, зобразивши її як базу для сирійських і лівійських найманців, які з території України, користуючись її «корумпованою системою документообігу», загрожують Європі.