Фейк: У НАТО підтвердили, що Росія в Україні воює «не на повну силу»
Жодної фрази про те, що Росія в Україні «воює не на повну силу», в аналітичному звіті немає. Навпаки, у документі йдеться про великий російський прорахунок щодо українських Збройних сил. Кремль помилився щодо України, впевнені в НАТО, адже російські сухопутні війська, повітряно-десантні частини та морська піхота, сили спеціальних операцій і засоби безпосередньої авіаційної підтримки зазнали великих втрат як в особовому складі, так і в техніці. До липня-серпня 2022 року Росія, можливо, досягла межі своїх можливостей для ведення великих наступальних операцій. Окремо наголошується, що Росія під час підготовки до нападу на Альянс «навряд чи недооцінюватиме збройні сили НАТО та політичну рішучість союзників так само, як недооцінила Україну» (сторінка 2 звіту).
У звіті є згадування про те, що Росія обмежено використала деякі військові тактики проти України – аналітики пояснюють це намірами Росії зберегти частину сил для наступу на країни НАТО. Наприклад, Кремль не проводив загальну мобілізацію і не використав свій ядерний потенціал, хоча російські стратегічні бомбардувальники використовувалися для завдання звичайних ударів по українській території. Також зазначається, що останнім часом Росія почала розгортати старіше озброєння для завдання ударів по Україні, що може бути пов’язано як з поступовим вичерпанням запасу високоточних боєприпасів, так і з плануванням війни Росії проти НАТО.
«Активно використовувалися російські запаси високоточних ракет великої дальності наземного, морського та повітряного базування, які викликають особливе занепокоєння у Північноатлантичного союзу через їхню ймовірну роль у плануванні Росією війни проти НАТО. Хоча західні офіційні особи вже у квітні припустили, що у Росії, можливо, не вистачає високоточних ракет, їх запаси, що залишилися, важко оцінити, а російські сили продовжують завдавати ударів великої дальності», – йдеться у звіті (сторінка 2 звіту).
На тлі сильного матеріального ослаблення російських збройних сил, повного розвалу дисципліни всередині армії та моральних проблем російських військових під час вторгнення в Україну Росія в майбутньому конфлікті проти НАТО може вдатися до іншої військової тактики, – вважають аналітики Альянсу. Фахівці виділили три основні витки можливої російської агресії проти країн Альянсу: ядерне залякування, використання Білорусі як маріонетки та плацдарму для ядерних операцій, а також активізація кіберзлочинів.
У висновках звіту сказано, що Росія, ослаблена війною з Україною, не перестає бути противником НАТО і може перетворитися на противника іншого роду, з частковою еволюцією своєї доктрини, інструментарію та «нав’язаним» коригуванням можливостей. Реальна мета стримування Північноатлантичного союзу має полягати в тому, щоб «випереджати російську криву відновлення та навчання й уникати необхідності знову грати у квача, наздоганяючи один одного», – резюмують аналітики Оборонного коледжу НАТО.