Сьогодні військовослужбовці танкових військ відзначають професійне свято. «Танкові війська
- Автор допису: Український інститут національної пам'яті
«Танкові війська – символ незламної могутності та бойового потенціалу. А танкіст – це не просто професія, – це покликання мужніх людей із залізним характером», – йдеться у привітанні Міністерства оборони України.
Історію танкових військ можна простежити з часів Української революції 1917–1921 років, коли спершу за правління гетьмана Павла Скоропадського, а згодом — в Армії УНР почали формувати бронеавтомобільні дивізіони.
Символіка та айдентика сучасних українських танкових військ змінилася в 2018-му. Танкісти отримали чорні берети, як їхні колеги з танкових військ країн НАТО. Цей колір символізує кіптяву, бруд та мазут, які є частиною роботи танкістів і складовою їхніх перемог. Емблемою стала латна рукавиця, що стискає ударну зброю – пірнач. Таку мали кіннотники у битві під Оршею 1514 року. Це – відсилка до нашої давнішої історії, коли роль танкових військ у воєнних кампаніях, можна сказати, відігравала важка кіннота. В часи Литовсько-Руської держави, у битві під Оршею, саме важка кіннота під командуванням князя Костянтина Острозького стала основною ударною силою, що забезпечила успіх у перемозі над військом московського воєводи Івана Челядніна.
Також на 8 вересня – річницю перемоги на Орші пропонував перенести День танкових військ колишній очільник Генерального штабу ЗСУ Віктор Муженко у 2018 році, щоб відійти від дати, яка має радянське коріння. Проте ця ініціатива ще чекає на реалізацію.
З початком російсько-української війни наші танкісти виконували завдання на найважчих ділянках фронту. Ставали живими легендами. Один з танків 17-ї Криворізької танкової бригади, яким командував старший сержант Леонід Сухацький, упродовж двох місяців оборони Маріуполя в 2014 році знищив три ворожі бронемашини та отримав від росіян прізвисько «Чорна смерть». Сам Леонід Сухацький, на жаль, загинув у 2015 році в автомобільній аварії під час військової служби.
Після повномасштабного вторгнення Росії в Україну у лютому 2022 року танкові війська у багатьох точках зупиняли та знешкоджували ворога. Герой України, старший лейтенант, командир танкового взводу 23-річний Євген Пальченко три дні обороняв міст біля Олешок на Херсонщині. Це дало змогу бригаді вийти з оточення. Детальніше про Євгена ми писали тут.
Військовий експерт та колишній офіцер Армії оборони Ізраїлю Ігаль Левін повідомив, що український досвід використання танкових підрозділів зацікавив представників ЦАХАЛ, які вивчають принципи роботи та майстерності наших танкістів у бойових діях після лютого 2022 року.