В Україні стартувала програма реабілітаційного простору для звільнених військовополонених
Заступниця Міністра оборони України Ганна Маляр у Консультаційному центрі Південного регіону презентувала програму реабілітації повернених з полону, основна мета якої – створити комплексний підхід до реабілітації й лікування.
Процес обміну полоненими складний, адже вести перемовини з державою-спонсором тероризму, злочинні дії якої визнав Європейський парламент, вкрай важко. Втім Україна, як правова держава, дотримується усіх норм Міжнародного військового права.
Після обміну військовополонені повинні пройти реабілітацію для фізичного та психологічного відновлення. І щоб цей процес був максимально дієвим, у Миколаєві презентували програму під назвою «Єдиний реабілітаційний простір для звільнених військовополонених». Програма акцентована на живому спілкуванні з людьми, що були в полоні, та їхньому супроводженні від моменту обміну до завершення всього періоду відновлення.
Щоб зрозуміти, як зробити цей процес більш зручним та комфортним, було організовано зустріч з військовими, яких повернули з полону, та які, на разі, завершують процес відновлення.
В Одесі відбулася зустріч з родинами, які чекають з полону своїх рідних, та обговорено низку важливих питань. Окрім того, представники Координаційних штабів з питань поводження з військовополоненими, голови Херсонської, Миколаївської та Одеської обласних рад, представники інших державних структур спілкувалися щодо реалізації програми реабілітаційного простору для звільнених військовополонених за підтримки місцевого самоврядування на регіональних рівнях.
Планується створити такі осередки в Одесі та Херсоні, щоб родини військовополонених та тих, що вважаються зниклими безвісті, мали можливість звертатися за підтримкою на місцях.