Життя бентежне, точиться війна. Так, ми в тилу, але практично кожен дотичний до війни – через роботу

Життя бентежне, точиться війна. Так, ми в тилу, але практично кожен дотичний до війни – через роботу, волонтерство, рідних, моральну та матеріальну допомогу іншим людям. Зберігати здоровий глузд – необхідно і важливо. Кожен робить це по своєму, через спорт, музику, за допомогою хобі, мистецтва чи підтримки друзів.

Але коли цього недостатньо, знайте, що можна і треба звернутись за психологічною допомогою до фахівця.

Забезпечити можливість отримання якісної, а головне вчасної допомоги, кожному та кожній має на меті започаткована дружиною Президента України Оленою Зеленською ініціатива створення Національної програми психічного здоров'я та психосоціальної підтримки українців. Тобто на державному рівні піднімається питання, чому варто звертатися до фахівців із психічного здоров’я, не боятися психологічної підтримки, не соромитися цього, навчитись у них самодопомозі. Про це вчора говорили під час Міжвідомчої координаційної ради в режимі Zoom.

«Фактично, це означає створити в Україні нову культуру ставлення до ментального здоров’я. Бо десятиліттями вважалося, що таких проблем із ментальним здоров’ям не існує, якщо про них не говорити», – пояснює Олена Зеленська.

Зауважу, що лише з 24 лютого 2022 року в закладах охорони здоров’я Волинської області отримали психологічну допомогу 10 882 внутрішньо переміщених осіб, також регулярно звертаються військовослужбовці. І ця статистика повинна збільшуватись не для кількості, а для якості нашого з вами здоров’я.

Джерело