9 лютого депутати Київської міської ради перейменували 31 вулицю, провулок, проспект
- Автор допису: Український інститут національної пам'яті
Площа Перемоги відтепер називається Галицька. Цю назву отримала 1869 року, бо звідси починався шлях із Києва до Галичини. У більш пізніх згадках також трапляється назва Галицький базар.
Інша неофіційна назва площі – Єврейський базар, скорочено Євбаз. У районі Галицької площі жили та працювали представники єврейської громади. До 1930-х років там функціонувала синагога, яку радянська влада перетворила в їдальню заводу «Транссигнал». Площею Перемоги це місце стало 1952 року на честь перемоги СРСР у радянсько-німецькій війні. А в 1982-му до ще однієї річниці перемоги на площі з’явився обеліск на честь міста-героя Києва.
Проспекту Перемоги також повернули історичну назву. Відтепер він називається Берестейським. Таку ж назву отримали прилеглі до нього Брест-Литовське шосе та Брест-Литовський провулок.
Історично проспект теж називався Брест-Литовський. Обидві назви позначають одне й те ж місто, однак Брест-Литовськ – це імперська назва Бреста, а питомо український варіант – Берестя.
Символічно, що історичну назву проспекту повернули у 105-ту річницю підписання Берестейського миру 1918 року, який де-факто визнав самостійність та суб’єктність Української Народної Республіки в міжнародних відносинах.
Брест-Литовський проспект довгий час існував і в радянський період. На проспект Перемоги його перейменували з пропагандистською метою 1985 року з нагоди помпезного державного відзначення перемоги СРСР у радянсько-німецькій війні.
Серед інших історичні назви отримали узвіз Герцена – він став Реп'яхівим Яром, вулиця Петрівська тепер називається Вознесенським Яром, а вулиця Трудова – Чмелівим Яром.
У столиці загалом перейменували 268 міських об’єктів.