Масштабні навчання Повітряних Сил ЗС України

Підрозділи протиповітряної оборони нарощують мязи – на Херсонщині на державному випробовувальному полігоні «Ягорлик» під контролем керівництва оборонного відомства і командувача Повітряних сил ЗС України відбулись чергові тактичні навчання з випробуванням ракетного озброєння.

Масштаб підсумкових річних навчань ПС ЗСУ – з бойовими стрільбами підрозділами ЗРК-ів Бук-М1, еС-300 ПТ, контрольними льотними випробовуваннями зенітних ракетних комплексів еС 300 ПТ, еС 300 ПС, еС-300 В1 і визначальними відомчими випробуваннями ЗРК еС-125 – 2Д1 – дійсно вражає – на полігоні зосереджене потужне угруповання військ ППО, задіяна максимальна кількість особового складу, значна кількість техніки й озброєння. Основні завдання – перевірити бойову готовність і злагодженість роботи всіх ланок ПС а також- відпрацювати ракетні пуски на визначені відстані і об’єкти.

Повітряні сили України — один з головних носіїв бойового потенціалу Збройних сил України. Цей високо маневрений вид військ, призначений, спільно з військами Протиповітряної оборони, для охорони повітряного простору держави, ураження з повітря об’єктів противника, авіаційної підтримки власних сил, висадки повітряних десантів, та ведення повітряної розвідки.

Цього разу угруповання протиповітряних підрозділів за легендою навчань мали протистояти масованому наступу противника з повітря, вражати визначені об’єкти й цілі. У перші дні активної фази винищувачі та штурмовики виконували польоти, взаємодіючи з підрозділами ЗРВ та РТВ в ролі контрольних цілей для засобів ППО Водночас пілоти відпрацювали бойові пуски керованих ракет класу повітря-повітря по безпілотниках «Рейс».

Відпрацювання елементів дій під час виходів і навчань – складова успіху в реальній бойовій обстановці. Одне з планових завдань цьогоріч – спостереження за пусками з нової системи автоматизованого управляння навчаннями – мобільного командного пункту «Ореанда» – застосованого в складі бойового полку ППО уперше, з моменту його надходження на озброєння.

Перевірку зазначеної системи управління відпрацьовували не лише на наземних комплексах, а й на авіаційних, зокрема, на літаках СУ 27 та МІГ-29.

Оцінку «відмінно» та особисту подяку командувача ПС ЗСУ Сергія Дроздова отримали ПК «Південь» та Одеська 160-та зенітна ракетна бригада.

Загалом було проведено 9 епізодів стрільб Зенітних ракетних військ, під час яких ракетники випустили більше півсотні зенітних керованих ракет різної дальності, та 4 епізоди стрільб авіації. І зенітники, й авіація з поставленими завданнями впоралися.

Джерело