Сезон активності кліщів триває, тому нагадуємо, що робити, якщо виявили кліща на тілі

Одразу зверніться до лікаря, якщо є така можливість. У травмпункті вам допоможуть витягнути кліща і проконсультують щодо подальших дій.

Сезон активності кліщів триває, тому нагадуємо, що робити, якщо виявили кліща на тілі

Якщо поблизу немає лікаря, видаліть кліща самостійно:

Сезон активності кліщів триває, тому нагадуємо, що робити, якщо виявили кліща на тіліЗа допомогою “кліщосмика" – спеціального пристрою для видалення кліщів, що продається у ветеринарних аптеках. Притисніть пристрій до шкіри, підсуньте під кліща, акуратно розхитайте кліща з боку в бік (адже хоботок міцно тримається в ранці), а тоді повільно викрутіть (крутити можна в будь-який бік: і "за" годинниковою стрілкою, і "проти" неї, так-такСезон активності кліщів триває, тому нагадуємо, що робити, якщо виявили кліща на тілі).

Сезон активності кліщів триває, тому нагадуємо, що робити, якщо виявили кліща на тіліЯкщо такого пристрою немає, зробіть це пальцями, обгорнутими марлевою серветкою, або пінцетом чи петлею з нитки. Витягайте кліща поволі — без ривків. Важливо видалити кліща разом із хоботком. Якщо ж він відірвався, видаліть його рештки стерильною голкою.

Сезон активності кліщів триває, тому нагадуємо, що робити, якщо виявили кліща на тіліПісля видалення кліща ранку змастіть антисептиком, а руки вимийте з милом.

Сезон активності кліщів триває, тому нагадуємо, що робити, якщо виявили кліща на тіліПротягом трьох тижнів спостерігайте за своїм станом: щоденно вимірюйте температуру тіла, а в разі її підвищення чи почервоніння на шкірі, яке продовжує збільшуватися, — негайно зверніться до лікаряСезон активності кліщів триває, тому нагадуємо, що робити, якщо виявили кліща на тілі

Джерело