​​#FightForUkraine Євген Соловйов мріяв стати пілотом вертольота з дитинства. Отримавши бойовий досвід у миротворчій місії та зоні АТО

​​#FightForUkraine

Євген Соловйов мріяв стати пілотом вертольота з дитинства. Отримавши бойовий досвід у миротворчій місії та зоні АТО, він став одним з асів вертолітної справи в Україні. Літав в оточений Маріуполь та брав участь у визволенні Херсонщини й острова Зміїного.

Євген Соловйов народився 1990 року в Чорнобаївці на Херсонщині. Його тато й дядько були фахівцями з авіаційського обслуговування, тому Євген з дитинства бував на військовому аеродромі та ще в школі зрозумів, що хоче бути авіатором.

Після закінчення Харківського національного університету Повітряних сил імені Івана Кожедуба лейтенант Соловйов розпочав службу в 11-й окремій бригаді армійської авіації у Чорнобаївці (тоді це ще був полк). За три місяці молодий пілот став командиром вертольота Мі-8.

У 2013 році Євген Соловйов брав участь у миротворчій місії в Демократичній Республіці Конго (детальніше про миротворчі місії з участю українських військових ми писали в липні). У третій день роботи в місії Соловйов потрапив під мінометний обстріл, а згодом під час виконання польоту в складних погодних умовах вертоліт Соловйова потрапив в аварію, однак пілотам вдалося вижити.

У травні 2014-го Євген повернувся з миротворчої місії й уже за десять днів почав виконувати завдання в зоні АТО. Найчастіше екіпаж Соловйова евакуював поранених та загиблих захисників.

«Важко сказати, яку максимальну кількість поранених ми перевозили за раз. Вантажили, не звертаючи увагу на перевантаження машини. Нерідко вертоліт перетворювався на повітряний реанімобіль. Парамедик, яка частенько літала разом з нами, рятувала складних поранених, а бортові стрільці їй асистували. Підлога вертольота постійно була в крові, яка за кілька годин польоту запікалася настільки, що відчистити її було складно навіть сильними фізрозчинами», – розповідав пілот.

З початком повномасштабного вторгнення завдання Євгена змінилися: він переважно виконує операції з нанесення повітряних ударів по скупченню російських сил. Зокрема, він завдавав ударів по ворожих військах, які кілька разів намагалися розміститися на рідному для нього аеродромі в Чорнобаївці.

Євген Соловйов – один із тих українських пілотів, які літали в оточений Маріуполь. Екіпаж під командуванням Соловйова з добровольцями та боєкомплектом пролетів 100 кілометрів над окупованою росіянами територією України, здійснив посадку в районі заводу «Азовсталь», забрав 20 поранених оборонців Маріуполя та зумів повернутися. На зворотному шляху у вертоліт влучила ракета, яка знищила один з двигунів. Попри це, пілот зумів утримати керування вертольотом і долетіти до зони посадки. За цю операцію Євгена Соловйова нагородили званням Героя України.

Також вертоліт Євгена був серед тих, які завдавали ракетних ударів по окупованому Зміїному в межах операції зі звільнення острова. Екіпаж Соловйова діяв в особливо складних умовах, адже росіяни оборонялися за допомогою зенітно-ракетних комплексів, розташованих на острові, та авіації з Криму.

Наразі майор Євген Соловйов продовжує виконувати бойові завдання у складі 11-ї окремої бригади армійської авіації «Херсон».❤️🇺🇦

​​#FightForUkraine

Євген Соловйов мріяв стати пілотом вертольота з дитинства. Отримавши бойовий досвід у миротворчій місії та зоні АТО

Джерело