​​#ПатрониЗСУ У День захисників та захисниць України, 1 жовтня 2023 року, 131 окремий розвідувальний батальйон…

​​#ПатрониЗСУ
У День захисників та захисниць України, 1 жовтня 2023 року, 131 окремий розвідувальний батальйон отримав почесне найменування на честь полковника Євгена Коновальця.

Євген Коновалець народився 14 червня 1891 року у селі Зашків на Львівщині, що тоді перебувала у складі Австро-Угорщини. Батьки Коновальця були освітяни, які виховували сина в дусі українського патріотизму. Після отримання початкової освіти та завершення Львівської академічної гімназії, Коновалець навчався на правничому факультеті Львівського університету, де зокрема пройшов курс історії України під керівництво Михайла Грушевського.

Під час навчання у Львові, Коновалець був одним з активних учасників українського національного відродження, зокрема став фундатором спортивного товариства «Сокіл», брав участь у діяльності «Просвіти» та «Академічної громади», був близький з Української націонал-демократичною партією, яку очолював Кость Левицький.

З початком Першої світової війни, Коновалець відправився на фронт у складі австрійської армії. У червні 1915 року потрапив у російський полон. Уже в липні 1917 року Коновалець прибуває до Києва, а восени спільно з Романом Дашкевичем формує Галицько-Буковинський курінь січових стрільців, який став один з найбоєздатніших українських підрозділів під час Української революції 1917-1921 років.

Очолюючи курінь січових стрільців, Коновалець брав участь у придушенні більшовицького Січневого заколоту 1918 року, а також звільненні Києва у березні того ж року.

У серпні 1918 року Коновалець переформовує Окремий загін Січових стрільців у Білій Церкві. Через незгоду з договором про федеральний союз з Росією, який підписав Павло Скоропадський, Окремий загін Січових стрільців підтримав Директорію УНР в антигетьманському повстанні та взяв участь у боях під Мотовилівкою.

У наступні місяці окремий загін Січових стрільців зріс до дивізії, а згодом і корпусу. Січові стрільці під командуванням Коновальця брали участь у боях проти більшовиків та білогвардійців. Коновалець був одним з найближчих соратників Симона Петлюри. Однак склав із себе всі повноваження після укладення союзу Петлюри з Пілсудським.

У 1919 році перебував у полоні в Луцьку, а після звільнення навесні 1920 року перебрався у Чехословаччину. У серпні 1920 року була заснована Українська військова організація, яку очолив Євген Коновалець. Метою організації було продовження боротьби з українську державність.

У 1929 році Коновалець стає першим головою Організації українських націоналістів – ідейної продовжувачки УВО. Особлива заслуга Коновальця полягає в тому, що він зумів об’єднати два різних покоління українських патріотів – старше, яке брало участь в Українській Революції 1917-1921 років та молодше яке сформувалось в умовах втрати української державності.

Загинув Коновалець у 1938 році у місті Роттердам, внаслідок спеціальної операції законспірованого агента НКВД Павла Судоплатова.

131-й окремий розвідувальний батальйон сформували у квітні 2014 року з добровольців. Підрозділ виконував низку завдань у зоні бойових дій на Маріупольському напрямку у 2015-2016 роках, зокрема визволяв Широкине, Павлопіль та Пищевик від бойовиків самопроголошеної «ДНР».

З початком повномасштабного вторгнення виконував завдання на південному напрямку. Зокрема розвідники звільняли місто Снігурівка Миколаївської області. Наразі підрозділ продовжує виконувати бойові завдання з військової розвідки.

​​#ПатрониЗСУ
У День захисників та захисниць України, 1 жовтня 2023 року, 131 окремий розвідувальний батальйон...

Джерело