Обмін досвідом, збільшення кількості спільних проєктів та інтеграція українських громад у європейську спільноту
- Автор допису: Голова Львівської обласної військової адміністрації
Під час свого виступу я зосередився на успішних кейсах громад Львівщини. Наприклад, кілька днів тому 18 громад нашої області вперше в Україні затвердили Стратегію розвитку Львівської агломерації на період до 2027 року. Цей документ – про нові можливості для розвитку, покращення системи поводження з відходами, вирішення спільних екологічних та соціальних проблем для 351 населеного пункту. Дякуємо Раді Європи за експертну підтримку під час напрацювання стратегії.
Також цього року Львівщина першою в Україні почала процес справедливої трансформації вугільних територій. Йдеться про Червоноградський вугільний мікрорегіон. План дій розробляють усі 7 громад цього мікрорегіону. Він передбачає заходи для диверсифікації локальної економіки, модернізацію соціальної сфери, втілення проєктів з енергозбереження, перекваліфікацію та створення нових робочих місць для місцевих жителів. Тут дякуємо за потужну підтримку та менторство GIZ.
Дякую представникам закордонних громад, які діляться добрим досвідом і готові до співпраці з нашими громадами, навіть в умовах повномасштабної війни. Дякую українським громадам за стійкість, згуртованість і за те, що ставлять на перше місце розвиток та потреби людей. Сильні громади – сильна держава.