Створення української армії як запорука постання української держави

Наші історичні виклади в програмі Magistra vitae впритул наблизилися до проголошення української держави. Її постання було б неможливим без створення української армії. Як виникла ця ідея, як вона реалізовувалась в умовах 1917 р. – про це розмовляємо з істориком, дослідником Романом Ковалем, автором 80 книг.

Створення української армії як запорука постання української держави

Важливим етапом в історії України стало створення національної армії в 1917 році, коли країна переживала період революційних та соціальних змін. Цей важливий крок був не лише відображенням боротьби за національну незалежність, але й ключовим для формування української держави.

 Особливе місце в програмі було виділене постаті Миколи Міхновського (1873-1924) – видатному українському громадсько-політичному діячу, який стояв біля джерел створення модерного українського війська. Вже від березня 1917 р. він став одним із головних організаторів Українського військового клубу імені гетьмана Павла Полуботка, головним завданням якого стала організація української національної армії.

На світлині статті: фото полуботківців, що здійснили збройний виступ у Києві 18 липня 1917 р. з метою проголошення незалежності України. Автор: Невідомий – Самостійна Українська Народна Республіка. Збройні сили УНР, Суспільне надбання (Public Domain), https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=1716000

В ході викладу нашої теми програми з паном Романом Ковалем (зображення на світлині, автор фото: Григорій Юрик) досліджували складний процес важливості безпосереднього створення української армії.

Слухачам, впевнені, будуть цікаві не тільки історичні факти, але й їх оцінка та інтерпретація в контексті історичних уроків періоду української революції та сьогодення – часу збройної військової агресії росії проти нашої Батьківщини.

Джерело