Тривожність та захисні механізми психіки
Cерія програм “Міць в слабкості” сестри Тетяни Богославець. У цій катехизі дізнаємося про захисні механізми психіки. “Проекція – це коли людина приписує зовнішньому середовищу свій внутрішній стан”.
Щодня ми чуємо звуки сирен, які окрім попередження про небезпеку, також відображають стани, які ми часто переживаємо. Сили ППО захищають нас від атак безпілотників та ракет, але подібний алгоритм захисту ми бачимо також у природі. Наприклад, їжак захищається від хижаків голками, деякі квіти виробляють ферменти, які відлякують комах, а від вірусів ми використовуємо маски. Також і народи захищають себе від агресії інших. Виходячи із вище сказаного, ми можемо зробити висновок, що наше відчуття тривожності попереджає про небезпеку, яка може бути як реальною так і уявною.
Психологічна проєкція (від лат. projectio — кидання вперед) — теорія в психології — психологічний процес, який відноситься до захисних механізмів психіки, в результаті якого внутрішнє помилково сприймається як таке, що відбувається ззовні. Людина приписує іншим власні думки, почуття, мотиви, якості характеру тощо, вважаючи, що він/вона прийняли дещо, що відбувається ззовні, а не всередині цієї самої людини. По суті проєкція є «віддаленням» загрози від себе. Зигмунд Фрейд вперше описав це явище.
Сестра Тетяна Богославець
Слухати інші програми
- Асертивність
- Пошана та зневага
- Відпустити минуле
- Стан безпорадності
- Життя відкладене на потім
- Поміркованість та жадібність
- Чому важливо пробачити себе?
- Як хрест допомагає в період війни
- Довірте Богу! Він любить неідеальне
- Муки самоосуду та відчуття провини