У Калуші відбулося освячення храму Царя Христа

У Калуші відбулося освячення храму Царя Христа

У другу неділю Великого посту, 31 березня, у місті Калуш відбулася визначна подія. Владика Микола Семенишин, Єпископ-помічник Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ, здійснив Чин освячення новозведеного храму Царя Христа.

Традиційно на подвір’ї святині Архієрея вітали найменші парафіяни, які разом зі священнослужителями та чисельно зібраними вірними запросили Владику Миколу освятити храм та очолити урочисте моління.

Відтак розпочався Чин освячення храму. У цьому часі відбулося освячення престолу й церкви зсередини. Опісля відбулася хода, коли всі зібрані у святині вийшли на подвір’я, щоб процесійно обійти храм із мощами святих.

Під час Архієрейської Божественної Літургії Єпископу співслужили протоігумен отців василіян в Україні о. Йосиф Кралька, протопресвітер Калуський о. Степан Скібіцький, ректор Івано-Франківської духовної семінарії о. Тарас Путько, о. Володимир Пітулей та чисельно зібрані отці василіяни й душпастирі Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ.

У Калуші відбулося освячення храму Царя ХристаУ Калуші відбулося освячення храму Царя ХристаУ Калуші відбулося освячення храму Царя ХристаУ Калуші відбулося освячення храму Царя ХристаУ Калуші відбулося освячення храму Царя Христа

Звертаючись до вірних у часі проповіді, Владика Микола передав щирі вітання та молитовну присутність від Архієпископа і Митрополита Івано-Франківського Владики Володимира Війтишина.

Відтак Єпископ-помічник ствердив, що для міста Калуша друга неділя Великого посту ввійде в історію, бо у цей день з Божої ласки відбулося освячення храму Царя Христа, до якого вірні будуть приходити зі своїми потребами, проханнями та подяками.

«У сьогоднішній час війни ми так потребуємо добрих новин. Ми їх шукаємо, але, на жаль, не так часто знаходимо. Освячення цього храму є доброю новиною. Нас атакують, нас убивають, а ми будуємо храми. Чи тільки нашими людськими силами ми можемо це робити? Кожен може дати відповідь на це запитання по-своєму. Особисто я переконаний, що якби наш народ не мав такої сильної віри, можливо ми б закрилися у наших домівках, сіли чи лягли й чекали б. Але ми не такі, бо ми віруємо», — ствердив Владика Микола.

У Калуші відбулося освячення храму Царя Христа

«Боже, скріпи мою віру»

«Віра, якщо її не підживляти — завмирає. І така чисельна ваша присутність у храмі свідчить про те, що ту віру, яку прийняли від наших прадідів, ви її розвиваєте та зрошуєте, й просите у Господа її скріпити, бо маємо завжди чувати, аби віра наша не ослабла. Тому маємо просити: «Боже, скріпи мою віру!»» — додав Єпископ.

Відтак Архієрей розважив над Євангельською розповіддю про зцілення розслабленого й зазначив, що Господь не тільки оздоровляє, а робить набагато більше: «Господь наш Ісус Христос є Той, Хто зцілює».

Будьте добрими друзями!

Особливу увагу проповідник звернув на постаті чотирьох друзів, які принесли розслабленого до Ісуса. Він зауважив, що ми не знаємо імена цих чотирьох й хто вони були, однак їх точно можна назвати добрими друзями розслабленого. Окрім того, Владика Микола закликав вірних задуматися над тим, якою людиною є кожен з нас? До якого Лікаря вдаємося? Чи маємо потребу зцілення, чи ні?

«Якщо я маю потребу прийти до Спасителя, але маю різні перешкоди, які є понад мої фізичні сили, що не дозволяють мені це зробити, чи знайдеться у мене хоч один, чи одна, на зразок цих Євангельських чотирьох, що приведе мене до Ісуса?» — роздумав Владика Микола.

Відтак Єпископ мовив: «Я від щиро серця бажаю, щоб у цьому нововисвяченому храмі діялися чуда зцілення. Ви, дорогі отці василіяни, які будете тут служити, старайтеся наслідувати цих чотирьох! Приносьте людей перед Ісуса! Будьте добрими друзями тих, хто хоче наблизитися до Нього, але не може. Бо Господь вас кличе для того, щоб ви у цих моментах їм допомагали, служили. Дорогі в Христі, ви також у часі сповнення своїх обов’язків, будьте добрими друзями. Не дбайте виключно про свій комфорт та своє спасіння, бо людина сама по собі не спасається, вона спасається у спільноті, довіряючи тому, Який єдиний».

Завершення та подяки

Опісля спільного моління Владика Микола доручив отцю-диякону Андрію Тузу зачитати фундаційну грамоту з нагоди освячення храму Царя Христа у Калуші.

Насамкінець Єпископ привітав присутніх із такою визначною подією, й мовив, що найвеличнішими будівничими є ті, хто трудяться над Божим домом.

Опісля цього у храмі лунало Многоліття для всіх присутніх.

У Калуші відбулося освячення храму Царя Христа

Своєю чергою, о. Йосиф Кралька додав, що цього дня у Калуші відбувається знаменна подія, яка трапляється не так часто. Відтак протоігумен подякував всім, хто причетний до зведення святині, а опісля мовив: «Відзначаючи сьогодні цей особливий день, ми заохочуємо всіх до посиленої молитви за наших Захисників та матерів, які втирають сльози за своїх дітей. Важливо пам’ятати, що ця святиня є тим місцем, де людина відчуває особливу присутність Бога. Бажаю, аби ми всі завжди пам’ятали, щоб Господь про нас ніколи не забуває».

Завершилося урочисте дійство виконанням духовного гімну України «Боже Великий, Єдиний», який жертвували за перемогу та справедливий мир на території нашої Батьківщини.

У Калуші відбулося освячення храму Царя ХристаУ Калуші відбулося освячення храму Царя ХристаУ Калуші відбулося освячення храму Царя ХристаУ Калуші відбулося освячення храму Царя ХристаУ Калуші відбулося освячення храму Царя ХристаУ Калуші відбулося освячення храму Царя ХристаУ Калуші відбулося освячення храму Царя ХристаУ Калуші відбулося освячення храму Царя ХристаУ Калуші відбулося освячення храму Царя ХристаУ Калуші відбулося освячення храму Царя ХристаУ Калуші відбулося освячення храму Царя ХристаУ Калуші відбулося освячення храму Царя ХристаУ Калуші відбулося освячення храму Царя ХристаУ Калуші відбулося освячення храму Царя ХристаУ Калуші відбулося освячення храму Царя ХристаУ Калуші відбулося освячення храму Царя ХристаУ Калуші відбулося освячення храму Царя ХристаУ Калуші відбулося освячення храму Царя ХристаУ Калуші відбулося освячення храму Царя ХристаУ Калуші відбулося освячення храму Царя ХристаУ Калуші відбулося освячення храму Царя ХристаУ Калуші відбулося освячення храму Царя ХристаУ Калуші відбулося освячення храму Царя ХристаУ Калуші відбулося освячення храму Царя ХристаУ Калуші відбулося освячення храму Царя Христа

Фото — Олександр Савранський

Департамент інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ

Джерело