“Ідеалізація та знецінення – дві сторони однієї проблеми”, – сестра Тетяна Богославець

Ідеалізація та знецінення. Друга програма про захисні механізми психіки із серії програм “Міць в слабкості”, сестри Тетяни Богославець. “Ми схильні зачаровуватися, щоб потім розчаруватися”.

"Ідеалізація та знецінення - дві сторони однієї проблеми", - сестра Тетяна Богославець

Ідеалізація та знецінення. Ця тема актуальна тому, що в житті кожної людини виникають ситуації коли особа відчуває дискомфорт та напруженість. Коли бажання людини не здійснюються, або здійснюються неповністю і вона витрачає значні зусилля – все це призводить до стресів. У таких випадках, людина вимушена застосовувати психологічні захисні механізми для зняття напруги та полегшення емоційного стану. Але, що залишається найцікавішим, так це те, що з накопиченням негативної інформації, психологічний захист стає менш ефективним, адже викривлюючи реальність з метою забезпечення лише тимчасового емоційного добробуту він діє без подальшої перспективи.

Знецінення – це такий захисний механізм психіки, при якому людина занижує значення чогось. Інакше кажучи, людям боляче, від того, що у вас все добре. І, щоб полегшити цей біль, вони знецінюють у власних очах ваші заслуги.

Ідеалізація. Особа шукає собі всемогутнього спасителя, рятівника, в тіні якого почувається безпечною. Це може бути група, спільнота, друг чи подруга. Таким чином приховується власна самотність, нудьга, сумніви…

Ідеалізуючи людину ми хочемо сповнити власні потреби. Жодна людина не витримає тягаря ідеалізації та очікування від неї.

Сестра Тетяна Богославець

Слухати інші програми

  • Життя відкладене на потім
  • Поміркованість та жадібність
  • Чому важливо пробачити себе?
  • Як хрест допомагає в період війни
  • Довірте Богу! Він любить неідеальне
  • Муки самоосуду та відчуття провини
  • Тривожність та захисні механізми психіки

Джерело