38 років зі страшної трагедії на Чорнобильській АЕС. Катастрофи, яку відчув увесь світ
- Автор допису: Голова Київської обласної військової адміністрації
Сьогодні разом із Президентом України, Першою Леді та командою у місті Славутич – місті атомних енергетиків. Памʼятаємо героїзм людей, українців, які ціною власного здоровʼя і життя, ліквідовували радіаційну аварію. Які врятували мільйони інших життів. Вдячні тим, хто зберіг сміливість і відданість 38 років тому і тим, хто протистояв ворогу навесні 22-го. Ми велика країна, поки маємо таких людей, які зберегли сміливість та відданість тоді і зараз.
У Славутичі поспілкувалися з жителями міста, з рідними полонених нацгвардійців. Президент наголосив, що ми обов’язково повернемо все – не тільки нашу територію, а передусім наших людей, усіх наших полонених: і військових, і цивільних.
Окрема увага безпековій ситуації в зоні відчуження та Славутичі – охорона державного кордону та ЧАЕС, будівництво фортифікацій.
Окрім того, глава держави дав чіткі доручення – опрацювати питання прямого залізничного сполучення між Славутичем і Києвом, облаштувати шкільні укриття у закладах освіти, забезпечити якісні медичні послуги та умови для людей, зокрема в місцевій лікарні. Обговорили також розвиток і підтримку бізнесу.
Вдячні людям, які віддані своїй справі, своїй країні, своїй громаді. Таким як директорка місцевої гімназії Алла Володимирівна. Її батьки – ліквідатори. Коли сталася катастрофа на ЧАЕС – пані Алла була у восьмому класі. Евакуювалися разом з родиною у Славутич, де і проживали усе життя. Під час окупації жінка залишилась в місті, адже в її навчальному закладі найбільше укриття у громаді, в ньому постійно перебували люди, потрібна була допомога. Зараз в гімназії навчається майже 200 дітей. Її чоловік – військовий.
Україна – країна сміливих людей.