Закарпаття долучилося до загальноукраїнського проєкту з підтримки сімейного патронату
9 громад Закарпаття беруть участь у загальнонаціональному проєкті «Родина для кожної дитини: розвиток сімейного патронату». Ініціатива має на меті популяризувати цю послугу та вдвічі збільшити кількість патронатних сімей по всій країні.
У нашому регіоні до пілоту долучилися Ужгородська, Мукачівська, Свалявська, Полянська, Дубівська, Солотвинська, Рахівська, Великобичківська та Виноградівська громади, розповіла начальниця Служби у справах дітей Закарпатської ОВА Світлана Якімеліна.
«До липня 2025 року експерти проєкту надаватимуть громадам-учасницям матеріальну, інформаційну та консультаційну підтримку. Крім цього, вони будуть допомагати нашим фахівцям на місцях організовувати необхідні заходи з популяризації патронату і розвитку сімейних форм виховання», – прокоментувала Світлана Якімеліна.
За її словами, протягом квітня на Закарпатті вже відбулися 3 сесії навчань для підвищення професійної компетентності спеціалістів служб у справах дітей з питань захисту житлових та майнових прав дітей, представництва інтересів дитини в цивільному та кримінальному процесах.
Також експерти загальнонаціонального проєкту з підтримки сімейного патронату провели психологічні консультації щодо подолання наслідків психологічної травми у дітей з родинами, котрі через війну вимушено покинули свої домівки та знайшли прихисток у нашому регіоні.
«Найближчим часом у планах – проведення навчальних семінарів для фахівців з соціальної роботи, психологів, членів міждисциплінарних команд», – зауважила начальниця Служби у справах дітей Закарпатської ОВА.
Загальнонаціональний проєкт «Родина для кожної дитини: розвиток сімейного патронату» об’єднав 184 громади з 21 області України. Ініціативу за фінансової підтримки Європейського Союзу спільно реалізовують Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ), «Партнерство "Кожній дитині"», Міністерство соціальної політики України, Національна соціальна сервісна служба України, Координаційний центр з розвитку сімейного виховання та догляду дітей.