Фейк: В Україні почали мінувати береги Тиси, щоб запобігти втечі українців за кордон

Державна прикордонна служба України спростувала ці заяви агітпропу, і хоча кордон з країнами Євросоюзу та Молдовою дійсно зміцнюється, це не включає мінування територій чи інші дії, що загрожують життю людей.

Користувачі в соцмережах, а також російські новинні ресурси взялися поширювати інформацію про те, що в Україні почали мінувати береги річки Тиса, аби запобігти масовим втечам українців за кордон. Джерелом такої інформації став блогер Ігор Мосійчук, який раніше неодноразово поширював фейки та наративи російської пропаганди.

«У Києві занервували. Кількість громадян, які не хочуть йти до ЗСУ, зростає. Українські прикордонники почали мінувати територію вздовж річки Тиса, в якій лише цього року потонули 30 призовників», — пишуть користувачі.  

Скриншот – t.me

Такі дезінформаційні наративи, які Росія поширює у контексті теми мобілізаційного процесу в Україні, націлені на підрив довіри українців до влади, створення атмосфери невдоволення, занепокоєння і страху у суспільстві та дискредитацію армії. 

Заяви про мінування річки Тиса, яка протікає на кордоні між Україною та Румунією, а також між Україною та Угорщиною, є хибними. Варто зазначити, що схожий фейк уже поширювався у 2023 році і також був спростований.

Представник Державної прикордонної служби України Андрій Демченко в ефірі телемарафону «Єдині новини» назвав ці заяви «ворожою інформаційно-психологічною операцією».

За його словами, Україна посилює кордон із країнами Європейського Союзу та Молдовою, адже взяла на себе відповідальність не допускати незаконного перетину кордону, проте такі заходи не передбачають мінування територій чи інших дій, що загрожують життю людей.

Для запобігання незаконному перетину кордону Держприкордонслужба збільшила кількість нарядів, а також використовує відеокамери та безпілотники.

Представник ДПСУ додав, що для запобігання цьому також працюють оперативні співробітники прикордонної служби, які завчасно вишукують інформацію щодо підготовки таких спроб.

Раніше StopFake спростовував фейк про те, що на річці Тиса нібито створили стихійний меморіал чоловікам, які загинули під час спроби перетину кордону.

Джерело