Київ готовий запропонувати модель розподілу повноважень і відповідальності між державною владою та місцевим самоврядуванням за європейською системою управління

Київ готовий запропонувати модель розподілу повноважень і відповідальності між державною владою та місцевим самоврядуванням за європейською системою управління.

Про це заявив заступник міського голови – секретар Київської міської ради Володимир Бондаренко за результатами чергового засідання Тимчасової спеціальної комісії Верховної Ради України з питань дослідження ефективності функціонування органів публічної влади міста Києва як столиці України у період дії правового режиму воєнного стану, яке відбулось 6 червня у столиці.

Участь у засіданні також взяли заступники голови Київської міської державної адміністрації Марина Хонда та Петро Оленич, депутати Київської міської ради.

Як зазначив заступник міського голови – секретар Київської міської ради Володимир Бондаренко, спільно з експертами та представниками державної влади обговорили візію майбутнього Києва, європейську модель системи управління столицею, розподіл повноважень і відповідальності між державною владою та місцевим самоврядуванням, а також необхідність внесення змін до десятка законодавчих актів.

«Київ готовий надати майданчик для роботи експертів і запропонувати європейські варіанти змін. А також надати візію та систему управління, концепцію розподілу повноважень не тільки між державою та містом, але й між містом та районами. І основою для цього буде європейський досвід та європейська система управління містами. Якщо держава готова до конструктиву і сприймає такі зміни – ми готові розпочати працювати над цим», – наголосив Володимир Бондаренко.

Джерело