Наступного тижня ситуація в українській енергосистемі буде відчутно складнішою, ніж цього

Наступного тижня ситуація в українській енергосистемі буде відчутно складнішою, ніж цього. Про це в інтерв’ю «Українській правді» розповів голова правління НЕК «Укренерго» Володимир Кудрицький.

За його словами, уникнути відключень побутових споживачів не вдасться через два фактори. Це – прогнозоване зростання енергоспоживання через повернення спеки і виведення в ремонт чергового енергоблока АЕС.

«Ми будемо мати справу відзавтра вже зі зниженою потужністю на атомних електростанціях, як очікується. І в середині двадцятих чисел червня – ще будемо мати додатковий крок зниження потужності на АЕС. Це пов’язано саме з ремонтною кампанією. І часто люди, коли чують «ремонтна кампанія», у них виникають запитання: чи не можна ці ремонти перенести, чи можна ці ремонти відкласти, скасувати? Справа в тому, що ця ремонтна кампанія, вона, по суті, є кампанією з перевантаження палива, під час якого здійснюються ремонти. Тому, оскільки паливо має здатність виробляти енергію тільки певний час, і коли воно вигорає – його треба точно міняти. Тому ці речі дуже важко якось «посунути» в часі. Це можна відтермінувати на декілька днів, або на тиждень такий ремонт, але точно його не можна повністю усунути, тому що це пов’язано саме з кампанією із перевантаження палива на АЕС», – зазначив Володимир Кудрицький.

У повній версії інтерв’ю Ви можете почути:
– чи правда, що цього літа в ремонт одночасно виведуть 5 енергоблоків АЕС;
– чому українська енергосистема зараз дуже залежить від погодних умов;
– які позитивні та негативні сценарії проходження наступного опалювального сезону;
– на що першочергово будуть використані кошти міжнародної допомоги на відновлення енергосистеми.

Посилання на інтерв’ю Володимира Кудрицького «Українській правді» – за посиланням: 
https://www.youtube.com/watch?v=BzkcBtt-SCg

Джерело