Фейк: Столтенберг «проговорився про пілотів НАТО в Україні»

  • Автор допису:

Столтенберг говорив про сумісність військ НАТО із українською армією. Генсек навів для прикладу винищувачі F-16, зазначивши, що Україна отримає не лише літаки НАТО, а й пілотів, навчених за стандартами НАТО.

Агітпроп запустив черговий фейк для підтримки наративу про те, що російській агресії протистоїть «західна армія», а не Збройні сили України. Російські ЗМІ заявили, що генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг «проговорився, хто насправді воює в Україні». Прокремлівські медіа запевняють, що Столтенберг нібито визнав: американськими винищувачами F-16, які надійдуть на озброєння української армії, керуватимуть «пілоти НАТО».

Скриншот – fedpress.ru

Російські ЗМІ маніпулюють висловлюванням Єнса Столтенберга, зробленим 17 червня 2024 року під час виступу в Міжнародному науковому центрі імені Вудро Вільсона (Вашингтон). Генсек НАТО розмірковував про те, що Україна приєднається до країн Альянсу, ставши повноправним учасником НАТО, – робота в цьому напрямку вже ведеться.

Столтенберг також наголосив, що Альянс, серед іншого, розпочав роботу щодо сумісності українських збройних сил із силами НАТО. Генсек зазначив, що це відбувається в рамках комплексного пакету допомоги Україні, орієнтованого на оперативну сумісність із НАТО, – союзники надають українській армії сучасне стандартне озброєння Альянсу. В цьому контексті Столтенберг згадав про надходження американських винищувачів F-16 на озброєння України, зазначивши, що країна отримає не лише літаки НАТО, а й пілотів, навчених за стандартами НАТО.

«Факт, що нинішні поставки F-16 створять майбутні українські ВПС, сумісні з НАТО. Літаки НАТО, пілоти НАТО – пілоти, навчені НАТО – та процедури НАТО для їхніх [українських] ВПС. Те ж саме і з передовими системами ППО і багато чим іншим. Таким чином, все, що ми робимо, коли йдеться про постачання зброї, також допомагає нам забезпечити оперативну сумісність та інтегрувати їх [Україну] до НАТО», – наголосив Столтенберг.

Саме за цю фразу Генсека НАТО і вчепилися російські ЗМІ, хоча це була лише невелика уточнююча ремарка Столтенберга, що не завадило російським «експертам» різного штибу почати вибудовувати конспірологічні теорії про те, проти кого «насправді» воює окупаційна армія росії в Україні. Це зручний для російської пропаганди наратив, яким агітпроп «легко» пояснює провали війни росії проти України, тому росЗМІ з радістю чіпляються за такі обмовки. Хоча Столтенберг відразу ж виправився, наголосивши, що під фразою про «пілотів НАТО» маються на увазі виключно українські військові, натреновані інструкторами Альянсу, агітпроп поніс свої конспірологічні теорії у широкі маси.

Більше на цю тему читайте у матеріалах StopFake «Фейк: Столтенберг «визнав причетність НАТО» до атак на російський флот», «Фейк: Генштаб Чехії «підтвердив» намір ввести війська в Україну» і «Фейк: Столтенберг «проговорився», що НАТО 8 років «готувалось до війни з Росією».

Джерело