Папа закликав молодь сказати «ні» дискримінації та плекати ідентичність

Папа закликав молодь сказати «ні» дискримінації та плекати ідентичність

В режимі онлайн Папа Франциск спілкувався зі студентською молоддю в рамках ініціативи «Будуємо мости через Азійсько-Тихоокеанський регіон», яку організував Університет Лойоли в Чикаго разом з Папською Комісією для Латинської Америки. «Ми завжди повинні плекати надію», – заохотив він, підсумовуючи серію запитань та роздумів.

 

«Завжди залишайтеся вірними своїм переконанням, і навіть якщо у вас виникає спокуса жити млявою вірою через те, що інші вас ображають, зберігайте вірність своїй ідентичності та залишайтеся сильними, як християнські мученики, що зазнавали переслідувань», – заохотив Папа Франциск, спілкуючись зі студентами з Азійсько-Тихоокеанського регіону, які 20 червня 2024 р. взяли участь у заході «Будуємо мости в Азійсько-Тихоокеанському регіоні». Зустріч, яку організували Університет Лойоли в Чикаго та Папська Комісія для Латинської Америки, відбувалася в режимі онлайн.

Саме Університет Лойоли в Чикаго започаткував Ініціативу «Будуємо мости» (BBI) – серію заходів, організованих студентами та університетами, натхненними закликом Папи Франциска до синодальності. Попередні заходи, що тривають від лютого 2024 року, охопили спілкування Святішого Отця зі студентами з Латинської Америки, Африки та Східної Азії. У теперішній зустрічі взяли участь студенти різних спеціальностей з Університету «Атенео де Маніла» (Маніла, Філіппіни), Австралійського католицького університету (Брісбен, Австралія), Католицького університету Фу Джен (Тайбей, Тайвань), Університету Соґан (Сеул, Південна Корея), Університету Софії (Токіо, Японія) та Університету Саната Дхарма (Джок’якарта, Індонезія), а також студенти з Сінгапуру, Тимору-Лешті та Папуа-Нової Гвінеї – країн, які Папа відвідає під час Апостольської подорожі Азією та Океанією у вересні.

Папа: проси інших допомогти тобі у моменти слабкості

Папа Франциск приєднався до зустрічі, тепло привітавши присутніх іспанською мовою. Студенти запропонували свої роздуми, на які він відповів порадами, занепокоєннями та пропозиціями. З першою групою юнаків і дівчат Святіший Отець говорив про відчуття «приналежності» та про те, як воно збільшує нашу впевненість у собі та у своїй людській гідності. Всі ці чинники, – зазначив він, – «рятують нас від вразливості, адже молодь сьогодні є дуже вразливою. Ми повинні завжди захищати це почуття приналежності, щоб запобігти вразливості». «Погляньте, де ви найбільш вразливі, і попросіть когось допомогти вам», – заохотив він.

«Ні» виключенню та стигматизації

Папа також говорив про психічне здоров’я, дискримінацію, стигматизацію та ідентичність, заохочуючи людей бути свідками та рухатися вперед. «Зосередьтеся на своїй ідентичності», – сказав він, заохочуючи завжди співпрацювати один з одним і залишатися об’єднаними. Святіший Отець засудив усі прояви стигматизації, які принижують людську гідність. Він висловив жаль з приводу того, що жінок іноді вважають громадянами другого сорту, що, наголосив він, не відповідає істині. «Не можна забувати про велич жінок», – додав Папа, відзначаючи специфічні якості та навички жінок. Відтак він закликав студентів виявляти близькість та ніколи нікого не виключати. Посилаючись на слова студента, який говорив про гендер, згадуючи про високий рівень захворюваності на ВІЛ на Філіппінах, Святіший Отець сказав: «Ми повинні подбати про те, щоб охорона здоров’я була готова лікувати і допомагати всім людям без винятку». Він також говорив про ефективну освіту, яка, за його словами, вимагає виховувати та координувати наші «серця, уми і руки». Саме так слід виховувати молодь, завжди пам’ятаючи про цю динаміку.

Бути справжніми

Папа також визнав, що молодим християнам буває важко брати участь у житті суспільства, «належати» до нього. У світлі цієї реальності він закликав триматися своєї віри і зберігати своє серце в молитві. Це, за його словами, допоможе і дозволить завжди ефективніше взаємодіяти з іншими. Святіший Отець звернув увагу на те, що подекуди над молодими людьми насміхаються чи не довіряють їм за їхню віру. «Завжди будьте стійкими у своїх переконаннях», – порадив він, застерігаючи від ізоляції, яка, за його словами, може призвести до поганих звичок та проблем. Для цього, наголосив Папа, важливо бути освіченими у вірі та бути автентичними і справжніми християнами. «Річ у тім, що християни були переслідувані від самого початку», – нагадав він, вказуючи на те, що це не йдеться про щось нове. І хоча може існувати «спокуса мати розмите та літепле християнство», за словами Святішого Отця, ми не повинні їй піддаватися. Навпаки, потрібно «бути стійкими та переживати в цьому сенсі своєрідне мучеництво».

«Хвороба» ідеології

Насамкінець, Папа закликав до більшого усвідомлення трагедій минулого, щоб винести уроки на майбутнє та працювати задля миру. «Ідеологія – це хвороба», – застеріг він, закликаючи всіх будувати гармонію та сприяти діалогу з іншими культурами. «Ні війні», – закликав він, заохочуючи присвячувати свої зусилля будуванню миру. «У зневіреному і безнадійному світі ми повинні покликатися на наші цінності», – пояснив Святіший Отець. На завершення він подякував студентам за те, що вони поділилися своїми думками, сказавши, що вони допомогли йому зрозуміти їх, особливо в той час, коли він готується до своєї подорожі в їхній регіон.

Джерело: Vatican News

Джерело